50-100MBPS ucuz internet önerisi

Kablonet'te 50Mbps 250GB kotalı güzel bir paket var. Fiyatı da uygun ben ona geçmeyi düşünüyorum size de tavsiye ederim. Ama hala araştırıyorum. O kadar kötü kapmanya hazılıyorlar ki Superonline ve Kablonet'te sinir oluyorum. Neyi hangi fiyata verdikleri veya o fiyata TV dahil mi değil mi hiçbir şey anlaşılmıyor saçma sapan hazırlamışlar bilgi metinlerini.

Dosya Ekleri

• 20200721_213926.jpg
    20200721_213926.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 44
@Ulunay Hızı iyi hoş da altyapıyı beğenmiyorum. Speedtest ile 9 ms görüyorum diğer Kablonet kullanıcılarınınki de öyle. Bir de internete yüklenince internet kesiliyor ama o benimle de alakalı olabilir.
9ms olduğuna göre eski sistem olmalı.

Turksat önce bir noktaya fiber çekip gerekli cihazları vs. koyuyor.

Oradan pasif şekilde saha dolabına aktarıyor. Saha dolabına elektrik ihtiyacı duymadan gelen bakır kablo binaya aynı şekilde pasif bağlantıyla veriliyor.

Bundan dolayı farkında olmadan 3-4km civarında pasif taşıma yapılıyor. Haliyle başlangıç pingi yüksek oluyor.

Saha dolaplarını aktif beslemeye dönüştürülse yeterli. 3-4ms civarına düşecektir.

Kablonet'te 50Mbps 250GB kotalı güzel bir paket var. Fiyatı da uygun ben ona geçmeyi düşünüyorum size de tavsiye ederim. Ama hala araştırıyorum. O kadar kötü kapmanya hazılıyorlar ki Superonline ve Kablonet'te sinir oluyorum. Neyi hangi fiyata verdikleri veya o fiyata TV dahil mi değil mi hiçbir şey anlaşılmıyor saçma sapan hazırlamışlar bilgi metinlerini.
Şuan 24Mbps ile bile ayda 400GB kadar veri kullanıyoruz. Kotalı bize uymaz.

Bu arada senin için bilgi vereyim o fiyat sözleşme olmadan olan fiyatı. 12 veya 24 ay sözleşme yaparsan ona göre fiyat daha da düşüyor. TV de dahil değil.

9ms olduğuna göre eski sistem olmalı.

Turksat önce bir noktaya fiber çekip gerekli cihazları vs. koyuyor.

Oradan pasif şekilde saha dolabına aktarıyor. Saha dolabına elektrik ihtiyacı duymadan gelen bakır kablo binaya aynı şekilde pasif bağlantıyla veriliyor.

Bundan dolayı farkında olmadan 3-4km civarında pasif taşıma yapılıyor. Haliyle başlangıç pingi yüksek oluyor.

Saha dolaplarını aktif beslemeye dönüştürülse yeterli. 3-4ms civarına düşecektir.
Siz o 9ms değeri kötü anlamda mı diyordunuz ben de altyapıları çok iyiymiş diyordum 😂
IMG_20200721_214920.jpg

Şuan 24Mbps ile bile ayda 400GB kadar veri kullanıyoruz. Kotalı bize uymaz.

Bu arada senin için bilgi vereyim o fiyat sözleşme olmadan olan fiyatı. 12 veya 24 ay sözleşme yaparsan ona göre fiyat daha da düşüyor. TV de dahil değil.

Ben normalde 200GB'ı geçirmiyorum ama uzun süredir de bilgisayarım arızalıydı. Geçenlerde yeni bilgisayar aldım bu ay 400GB civarında kullanım yapmışım. Uzun süredir 25Mbps Kablonet kullanıyordum acaba 50-100Mbps hatta fiyat uygunsa televizyon da dahil bir tarifesini bulursam ona geçmeyi planlıyorum. Hem taahhütüm bitiyor hem de biraz ping ve hızım iyileşsin istiyorum malum 2020 yılındayız artık.

TATA, ülkeler arası veri taşıma hizmeti veren bir firma. Kimi yerde başarısı tartışılmazken kimi noktada yetersiz kalıyorlar.

TurkNet gibi düşünülebilir. Kötü bir firma değil ama uygun noktada kullanılması gerekli.

Zaten TATA diyence akla ilk otomobil geliyor 😂

Geri
Yukarı