"50 kuruşa bilgisayar toplama" gerçek mi?

Herkes sizin bizim gibi değil maalesef... Özelikle bu kanalların verdiği kısmen yanlış bilgilerin hızlıca yayılması da bir sorun. Genel olarak yaş kitlesi düşük zaten. Büyüyenlerin bir kısmı iyi kanalları keşfediyor, büyüyenlerin yerine küçükler geçiyor.

Bunun en büyük örneği yine Enes Batur'dur. İlk yıllardaki kitlesinin büyük çoğunluğunu zamanla büyüdükleri için kaybettiğini düşünüyorum ama bununla beraber bilgisayar kullanmaya başlayan yeni nesilden çocukları kitlesine dahil ettiği için bu kadar büyümeye devam etmiştir. Enes Batur'u 200.000 abonesi varken hatırlarım o zamanlar benim bile bir noktaya kadar ilgimi çekmişti.

Bunun en büyük örneği yine Enes batur'dur. İlk yıllardaki kitlesinin büyük çoğunluğunu zamanla büyüdükleri için kaybettiğini düşünüyorum ama bununla beraber bilgisayar kullanmaya başlayan yeni nesilden çocukları kitlesine dahil ettiği için bu kadar büyümeye devam etmiştir. Enes Batur'u 200.000 abonesi varken hatırlarım o zamanlar benim bile bir noktaya kadar ilgimi çekmişti.

Şeyde var aslında mesela adam bakıyor yaş kitlesi küçük çocuklar onlara göre video çekiyor. Yani adam bile farkında.

Şeyde var aslında mesela adam bakıyor yaş kitlesi küçük çocuklar onlara göre video çekiyor. Yani adam bile farkında.

Tabii ki farkında sonuçta para eden şeyler bunlar. Yani gidip bir bilim videosu yapacak hali yok değil mi Barış Özcan gibi? Zaten istese bile yapamaz ya kafasını ilk yıllarda ekrana angut gibi sallayan biriydi zaten. Adam gidiyor kendi gibi leş olan işe yaramaz YouTuber arkadaşlarıyla saçma sapan videolar yapıyor her ay sonunda villasında paraları sayıyor. Hiç çaba sarf etmeden adam zengin oldu.

Tabii ki farkında sonuçta para eden şeyler bunlar. Yani gidip bir bilim videosu yapacak hali yok değil mi Barış Özcan gibi? Zaten istese bile yapamaz ya kafasını ilk yıllarda ekrana angut gibi sallayan biriydi zaten. Adam gidiyor kendi gibi leş olan işe yaramaz YouTuber arkadaşlarıyla saçma sapan videolar yapıyor her ay sonunda villasında paraları sayıyor. Hiç çaba sarf etmeden adam zengin oldu.

Bir de aileyiz diyor o zaman ailendeki herkese 1 TL ver hadi.

Bunun en büyük örneği yine Enes Batur'dur. İlk yıllardaki kitlesinin büyük çoğunluğunu zamanla büyüdükleri için kaybettiğini düşünüyorum ama bununla beraber bilgisayar kullanmaya başlayan yeni nesilden çocukları kitlesine dahil ettiği için bu kadar büyümeye devam etmiştir. Enes Batur'u 200.000 abonesi varken hatırlarım o zamanlar benim bile bir noktaya kadar ilgimi çekmişti.
Bir de o zamanlar oyun videosu furyası vardı. Ben de izliyordum ara sıra. Sonra birden bire Vlog furyası başladı ve Enes Batur gibi kanallar bu furyayı erkenden yakalayıp büyümeye devam etti. Oyunda kalanlar ise (Burak Oyunda gibi.) ya devam edemedi ya da olduğu yerde kaldı. Benim için Youtube Türkiye'nin dönüm noktası orasıdır.

Kitlesinin farkında ki öyle videolar çekiyor. Hangi küçük çocuğa sorsam izliyor.

Geri
Yukarı