500 TL'ye Kadar Elektro Gitar Önerisi

SnowGhost

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Samsun
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Önümüzdeki haftalar içerisinde elektro gitara başlamayı düşünüyorum. Daha önce hiç gitar veya elektro gitar çalmadım. Bu sebeple bilen arkadaşlarımızdan 500 TL'ye kadar elektro gitar önerisi istiyorum. Çalmak istediğim parçalar daha çok alternatif rock-hard rock. Bir süredir araştırma yapıyorum 1-2 tane gitar kafamda şekillendi gibi bunlar hakkında da yorum yapmanızı isteyeceğim. Stratocaster gövde olup olmaması çok önemli değil. Bu yaz kursa gitmeyi de planlıyorum. Eğer 500 TL'den biraz daha az fiyatlarda bir şey önerip üstüne de ev için uygun fiyatlı bir amfi önerirseniz daha iyi tabi :)

Önerilerinizi verdiğim siteden yapabilirseniz sevinirim çünkü yaşadığım şehirdeki bir mağazanın sitesi. Malum görerek almak daha iyiymiş :) İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bana soracak olursan ilk önce klasik veya akustik gitar ile başla. Neden mi; Çünkü elektro gitarda serilik daha çok ön planda ve hiç gitar deneyimin olmadan alışman gerçekten zor olacaktır. Ancak ilk bir sene kadar her gün yaklaşık iki saat çalışsan seneye kadar zaten belli bir seriliğe ulaşırsın ve elektro'ya geçtiğin zaman aşırı zorlanmazsın. Ben de iki senedir klasik gitar çalıyorum ve hatta şu son iki haftada günde 4 saat kadar alıştırma yapıyorum. İlk başta ben de elektro gitar istiyordum hatta kurs öğretmeni ile de görüştüm o da bana ilk klasikten başla dedi. Ama daha da önemlisi ilk olarak şunu dedi ; ''Elektro gitarı solo, yani tek bir şekilde çalarsan bir süre sonra sıkılırsın ve sesler sana anlamsız gelmeye başlar. Ama klasik gitar çok yönlüdür ve istersen hem çalıp hem de söyleyebilirsin, hatta çoğu diğer aletle birlikte çalınabilir'' demişti. Yine de karar senin, şimdiden hayırlı olsun :)

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dediğinizi daha önce çoğu yerde gördüm fakat birçok kişi elektroya başlamadan önce klasik gitar çalmak gerektiğinin asılsız olduğunu söylüyor. Epey uzun zamandır bekliyorum bu yüzden klasik gitarla vakit kaybetmek istemiyorum. Ayrıca her şeyin bir zorluğu vardır bu yüzden o zorluğu göze alıyorum :)

Konu günceldir tavsiyelerinizi bekliyorum .

Aslında bence tek ele alınması gereken o değil, zaten bir önceki mesajımda da belirttim. Klasik gitar çok yönlü fakat elektro gitar o kadar değil. Ben de seviyorum elektro gitarı fakat klasik gitarı her geçen gün daha da sevmeye başlıyorum. Bazen durup düşünüyorum; ''acaba şuan elimde elektro gitar olsa hangi parçaları çalabilirim ?''. Aklıma güzel ve çok parça geliyor ama bir süre sonra devamı olmayacağını düşünüyorum. He bir baterist arkadaşım, bass gitar çalan arkadaşım vs. olsa ne ala. Ama şahsen öyle bir arkadaşa sahip değilim. Akustik gitar çalan arkadaşım var ve o da elektroyu seviyor ama almadı. Halbuki imkanı da vardı. Hatta bir kaç hafta sonra parça ezberleyeceğiz, ben solo çalacağım, o da ritim kısmını. Diğer bir arkadaş da söyleyecek. Aslında mesajımın ikinci cümlesini bu örnekle daha da iyi açıklamış oldum :D

Demek istediğinizi anlıyorum fakat elektro gitarda karar kıldığımı söyleyebilirim :) . En azından hevesimi almak için elektro alacağım . İlginiz için tekrar teşekkür ederim :) .

Yüreğiniz neyi istiyorsa onu alın en güzeli. Sanki biraz kendimi yanlış anlaşılmış gibi hissettim. Daha önceki mesajlarımda size klasik gitarı övüyormuş gibi oldum. Ama asla öyle bir düşüncem yoktu. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle çalın :D

Ben elektro gitar + anfi + 2 adet jak kablosu + pedal ( 250 liralık çok kaliteli ) + pena ( çok kullanışlı normalden farklı ) + su geçirmez kılıf şeklinde satıyorum almayı düşünürsen herhangi bir sosyal ağdan fotoğraflarını ve özelliklerini gönderebilirim.. Fiyatta anlaşırız

Yüreğiniz neyi istiyorsa onu alın en güzeli. Sanki biraz kendimi yanlış anlaşılmış gibi hissettim. Daha önceki mesajlarımda size klasik gitarı övüyormuş gibi oldum. Ama asla öyle bir düşüncem yoktu. Şimdiden hayırlı olsun, güle güle çalın :D

Estağfurullah :). İyi dilekleriniz için teşekkür ederim .

Ben elektro gitar + anfi + 2 adet jak kablosu + pedal ( 250 liralık çok kaliteli ) + pena ( çok kullanışlı normalden farklı ) + su geçirmez kılıf şeklinde satıyorum almayı düşünürsen herhangi bir sosyal ağdan fotoğraflarını ve özelliklerini gönderebilirim.. Fiyatta anlaşırız

Teklifiniz için teşekkür ederim fakat 2.el düşünmüyorum :). Elektro gitarın modeli nedir ?

Bilgi için teşekkür ederim. Dediğim gibi 2.el düşünmüyorum :). Konu günceldir tavsiyeleri bekliyorum.

Konu günceldir tavsiyelerinizi bekliyorum .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı