500 TL'ye Kadar Elektro Gitar Önerisi

Kardeşim bana soracak olursan ilk önce klasik veya akustik gitar ile başla. Neden mi; Çünkü elektro gitarda serilik daha çok ön planda ve hiç gitar deneyimin olmadan alışman gerçekten zor olacaktır. Ancak ilk bir sene kadar her gün yaklaşık iki saat çalışsan seneye kadar zaten belli bir seriliğe ulaşırsın ve elektro'ya geçtiğin zaman aşırı zorlanmazsın. Ben de iki senedir klasik gitar çalıyorum ve hatta şu son iki haftada günde 4 saat kadar alıştırma yapıyorum. İlk başta ben de elektro gitar istiyordum hatta kurs öğretmeni ile de görüştüm o da bana ilk klasikten başla dedi. Ama daha da önemlisi ilk olarak şunu dedi ; ''Elektro gitarı solo, yani tek bir şekilde çalarsan bir süre sonra sıkılırsın ve sesler sana anlamsız gelmeye başlar. Ama klasik gitar çok yönlüdür ve istersen hem çalıp hem de söyleyebilirsin, hatta çoğu diğer aletle birlikte çalınabilir'' demişti. Yine de karar senin, şimdiden hayırlı olsun :)
Aynen katılıyorum ilk önce akustik ve klasikte başla. Elektro yorar yoksa

Aynen katılıyorum ilk önce akustik ve klasikte başla. Elektro yorar yoksa
Aynen zaten bunu demelerinin temel mantığı metal teller yeni başlayanların parmaklarını baya baya acıtacağı için enstrumandan soğutmaması amacıyla ilk klasikle başla tarzı laflar söylüyor. Bi nebze haklılar da ama yine de kişinin tercihine kalmış tabi. Ki zaten yeni başlayanlar için klasik gitar telleri bile parmakları acıtır. Elektro ise 2x hatta 3x diye nitelendirebiliriz.
Hayatta mutlaka basit bir enstruman olsa bile çalın.♥

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı