5000 TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

a5ghjkl785ds

Kilopat
Merhabalar,

Uzun zamandır yeni bir sistem toplama arayışı içerisindeydim fakat imkanların kısıtlı olması sebebiyle hep ertelemek zorunda kaldım. Artık toplamanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Fazla uzatmadan konuya gireyim :)

Sistemde Olmasını İstediğim Temel Özellikler;

- Monitör ileride muhtemelen değişmeyecek. O yüzden 1 ms oyuncu monitörleri sistemden aşırı derecede kısmaya sebep olmayacak bütçedeyse her zaman tercihimdir.

- OC ile uğraşacak kadar maalesef bilgim yok. O yüzden K ibaresi ile ilgilenmediğimi belirtmeliyim :)

- Sistem tabii ki DDR4 tabanlı olmalı :)

- Sistem parçalarında benim için elzem değil diyebileceğim bir şey maalesef yok, o yüzden her şey dengeli olursa çok memnun olurum.

- Sistemin temel amacı tabii ki oyunları en optimum şekilde çalıştırabilmek.

- SSD 250 GB, HDD ise 2 TB olmalı diye düşünüyorum. Çünkü ihtiyacım olacağını biliyorum. Yine de bu konuda esneme yapılabilir.

Şimdiden engin bilgileri ile vakit ayıran ve öneride bulunan abilerime, ablalarıma, kardeşlerime çok teşekkür ederim.

Ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum vakit ayırdığınız için. Bir kaç sorum var izninizle.

- Ramlerin 2133 yerine 2400 MHz olması performansı nasıl etkiler ?

- Kasayı PSU dahil şekilde almanın bir artısı olur mu ?

- Önerdiğiniz PSU Watt değerleri ne derecede yeterlidir ? 700-750 düşünülmesi çok mu abartı olur ?

- Samsung 750 EVO ile 850 EVO arasında ne gibi farklar var ?

Bunların dışında işlemci, hdd ve ekran kartı çok hoşuma gitti. Bende hemen hemen bunları düşünüyordum ve sanırım kime sorsam bunları önerecek bu kombinasyonda. Anakart olarak da OC ile işim olmayacağı için fazlasıyla işimi görecektir sanırım. Son olarak monitör seçimimi sanırım Asus'dan yana yapacağım. Cevaplarınız benim için altın niteliğinde. Şimdiden çok sağolun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. 2400 MHz ram bu anakart için israf olur.

2. Olmaz. Güç kaynaklı kasaların çoğunda 80+ güç kaynağı yok.

3. 600W yeterlidir.

4. 750 EVO 35TB dayanıklılığa sahipken 750 EVO 35TB dayanıklılığa sahip. Bu dayanıklılık hakkında pek bilgim yok. Galiba kopyalama yaptıkça SSD'lerin ömürleri doluyor.

1. 2400 MHz ram bu anakart için israf olur.

2. Olmaz. Güç kaynaklı kasaların çoğunda 80+ güç kaynağı yok.

3. 600W yeterlidir.

4. 750 EVO 35TB dayanıklılığa sahipken 750 EVO 35TB dayanıklılığa sahip. Bu dayanıklılık hakkında pek bilgim yok. Galiba kopyalama yaptıkça SSD'lerin ömürleri doluyor.
Ekran kartında ASUS ile MSI arasındaki farklar nedir acaba peki ? Kısaca bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun kalırım.

msı 1070 alıcaksın bu bütçeyle o bir kesin fakat her oyunu 100 fps 110 fps ile oynarken 60 fpsini görebileceksin onun yerine rx 480 alsan daha mantıklı olur rx 480 al demiyorum bak ama 60 hz mönitörle gtx 1070 i yan yana koymak cidden saçma oluyor yakında bende bilgisiyar toplıyacağım 5000 lira bütçeyle . işlemciyi i5 6600 yapmayı düşünüyorum ve 144 hz asus mönitörü almayı planlıyorum bir düşün derim tabi yok bana 60 hzde yeter diyorsan karışamam :)

Son düzenleme:
msı 1070 alıcaksın bu bütçeyle o bir kesin fakat her oyunu 100 fps 110 fps ile oynarken 60 fpsini görebileceksin onun yerine rx 480 alsan daha mantıklı olur rx 480 al demiyorum bak ama 60 hz mönitörle gtx 1070 i yan yana koymak cidden saçma oluyor yakında bende bilgisiyar toplıyacağım 5000 lira bütçeyle . işlemlici i5 6500 yapmayı düşünüyorum ve 144 hz asus mönitörü almayı planlıyorum bir düşün derim tabi yok bana 60 hzde yeter diyorsan karışamam :)
Gerçekten düşününce mantıklı geliyor 144 Hz alıp işlemciden kısmak. Fakat niyeyse bastıramıyorum içimdeki i7 olsun sevdasını her ne kadar i5 6600 işimi görecek olsa da. Kesinlike göz önünde bulunduracağım tavsiyenizi. Çok teşekkürler :)

Zaten alıcağınız sistem sizi 5 yıl gibi bir süre götürmesi lazım ileri de 60 hz mönitör fazla kalmıyacak teknoloji her geçen gün gelişiyor bu bir nevi geleceğe adım olur

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı