5000 TL Üniversite için Laptop mu Masaüstü mü?

Sizce hangisi üniversite için?

• Oy verenlerin toplamı
    23
Bence Dizüstü al heryerde rahat edersin :) bütçen 5000tl ve tam performans bide biraz görünüşü güzel olmasını istersen sana '' HP OMEN NB 17-AN006NT 2CJ46EA '' Modelini Oneririm . Özellikleri Herhalede Rahat Karşılar

İ5 7200HQ
GTX1050 4GB DDR5
12 GB DDR4
128gb SSD
17.3 inch FULL HD Ekranı Var

Bence Dizüstü al heryerde rahat edersin :) bütçen 5000tl ve tam performans bide biraz görünüşü güzel olmasını istersen sana '' HP OMEN NB 17-AN006NT 2CJ46EA '' Modelini Oneririm . Özellikleri Herhalede Rahat Karşılar

İ5 7200HQ
GTX1050 4GB DDR5
12 GB DDR4
128gb SSD
17.3 inch FULL HD Ekranı Var
Aslında aklımda laptop alırsam eğer Monster T5 13.1 var. Ama yanımda çok PC taşımam dışarıda işimi telefonla hallediyorum.

İstanbul'un en kalabalık yerleşkelerinde birinde okuyorum. Okulun en fazla %1 ila %2 si okula bilgisayarını getirip bir şeyler yapıyor. Merak etme bilgisayar ihtiyacın bölüm olsa bile senin dizüstü bilgisayarın varmış gibi davranmazlar. Ona göre bölümde bilgisayar laboratuvarı vardır.
Aklımda bir sistem var ama internet şuan kötü olduğu için resim atamıyorum.

Arkadaşlar bu yıl üniversiteye başlayacağım. Okuyacağım bölüm lif ve polimer mühendisliği. Ailemin yanında kalacağım. 5000 TL bütçem var masaüstü mü alsam laptop mu alsam bilemedim. Sizce hangisini alayım?
Sosyal yaşantınla alakalı biraz hocam. Dışarda çok vakit harcayacaksan dizüstü daha mantıklı ancak evde daha fazla vakit geçirip arada eğlenmekte istiyorsan masaüstü öneririm. Bildiğin üzere o fiyata alacağın masaüstü bilgisayar dizüstünden çok daha iyi olacaktır.

Sosyal yaşantınla alakalı biraz hocam. Dışarda çok vakit harcayacaksan dizüstü daha mantıklı ancak evde daha fazla vakit geçirip arada eğlenmekte istiyorsan masaüstü öneririm. Bildiğin üzere o fiyata alacağın masaüstü bilgisayar dizüstünden çok daha iyi olacaktır.
Dışarı çok vakit harcayacaksa neden bilgisayar ile harcasın ki :D Bende bunu anlamıyorum. Dışarı çıkacaksan bilgisayarı neden götürürsün ki ?. 3 yıldır üniversitedeyim daha bir kere arkadaşlarla buluştuğumuzda bilgisayarı yanında olan görmedim

20170813_184247.jpg
Vatan Bilgisayar'a gidip böyle bir sistem toplattırmıştım sizce nasıl iyi mi? Anakartı değiştirsem mi sizce?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı