5000 TL VA veya IPS monitör önerisi

Xenization

Hectopat
2K, 144Hz, 1ms, ghosting ve blur olmayan monitör almayı düşünüyorum ama VA mı IPS mi diye ikilemde kaldım. İyi görüntü ile iyi performansın karışımını istiyorum. Monitör olarak AD27QD ile MPG27CQ arasında kaldım. Özellikle gecikme süresi olarak hangi panel daha avantajlı(GTG, MPRT, vs.) bu ikisinin farklarını yazarsanız sevinirim. Not: Bütçe maks 5000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS Panel görüntü kalitesi ve gecikme süresi konusuda en iyisi diye biliyorum. Ancak MSI VA paneldede 1ms gibi sürelere inmeyi başarmış fakat 1ms ye OSD üzerinden monitör ayarını yaparken parlaklıktan ve renklendirmeden birazcık kısıyor. Bunuda göz önünde bulundurun derim. Ayrıca VA panel tercih ediceksen MAG271CQR e bak derim. MPG27CQ ile çok bir farkları yok paran cebinde kalır.

IPS Panel görüntü kalitesi ve gecikme süresi konusuda en iyisi diye biliyorum. Ancak MSI VA paneldede 1ms gibi sürelere inmeyi başarmış fakat 1ms ye OSD üzerinden monitör ayarını yaparken parlaklıktan ve renklendirmeden birazcık kısıyor. Bunuda göz önünde bulundurun derim. Ayrıca VA panel tercih ediceksen MAG271CQR e bak derim. MPG27CQ ile çok bir farkları yok paran cebinde kalır.
Gecikme süresinde en iyisi TN. IPS'in renk ve görüş açısı dışında bir artısı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı