VA panel vs IPS panel

Bütçe
3.500 TL
Zaten birde şöyle birşey var ne alırsan al bence gidip test edebileceğin bir mağazada bakıp al

yani anlamadım şimdi ben ips panel alırsam rekabetçi oyunları iyi oynayamiyacak mıyım? sistemim iyi ama.
Söylenildiği kadar abartı bir durum değil bu senin işin gereği IPS alman gerekiyor, oyunlar için vereceğin maksimum özen tazeleme hızını en kötü 144 alırsın konu kapanır. Kafana çok fazla takılacak bir konu değil durduk yere aklını kurcalamasın.

internetten sipariş önerir misin?
Aklındaki monitörü bir mağazada deneyebiliyorsan dene ghosting testi renk testi yap sonra internetten sipariş verebilirsin.

internetten sipariş önerir misin?
2 ay önce internetten aldığımız monitör hasarlı geldi geri kabulu olmadı. İnanılmaz ghosting var oyun keyfi yok o yüzden denemeden alma.

Dosya Ekleri

• B456ED5C-8D75-4F1E-859A-5A09632D346A.jpeg
    B456ED5C-8D75-4F1E-859A-5A09632D346A.jpeg
    53,4 KB · Görüntüleme: 67
  • AFEC46DD-1FEE-4D96-BFD4-1505A2E9C426.jpeg
    AFEC46DD-1FEE-4D96-BFD4-1505A2E9C426.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Aklındaki monitörü bir mağazada deneyebiliyorsan dene ghosting testi renk testi yap sonra internetten sipariş verebilirsin.

2 ay önce internetten aldığımız monitör hasarlı geldi geri kabulu olmadı. İnanılmaz ghosting var oyun keyfi yok o yüzden denemeden alma.
teşekkür ederim

O smearing. Ghosting degil. O yuzden VA almayin diyoruz.

Merhaba monitör almayı düşünüyorum fakat 2 panel tipi arasında gidip geliyorum.

Aradığım kriterler; renkleri net ve canlı göstersin, oyun oynarken akıcılık olsun.

Bu durumda hangi paneli almam benim için daha iyi olacaktır çünkü ben hem oyun oynayacagım hem de grafik tasarımcıyım programlar vs kullanacağım.

VA / IPS.
IPS almanız daha mantıklı ve akla yatkın lakin oyun oynarken çok akıcı olsun derseniz VA panel almanız da fayda var. Ben şahsen VA panel kullanıyorum renk kalitesi de iyi.

IPS almanız daha mantıklı ve akla yatkın lakin oyun oynarken çok akıcı olsun derseniz VA panel almanız da fayda var. Ben şahsen VA panel kullanıyorum renk kalitesi de iyi.
Akıcı ve VA panel birbiri ile tutuşmayan iki şeydir.

Geri
Yukarı