5000TL ile Mining'e girişmek

O konuda sıkıntı yok hocam, annemin üstüne açtım kendi rızasıda var demek istediğim şey bu iş için gidip de bana sermaye yatırmazlar.

Eğer hesabı sorunsuz açtıysanız ve yeterli bilgiye de sahipseniz bence elinizdeki kart ile bir miktar mining yapıp gelecek para ile de yeni kart alabilirsiniz. Şu durumda 5000TL'ye alacağınız karttan pek hayır gelmez doğrusu.

Eğer hesabı sorunsuz açtıysanız ve yeterli bilgiye de sahipseniz bence elinizdeki kart ile bir miktar mining yapıp gelecek para ile de yeni kart alabilirsiniz. Şu durumda 5000TL'ye alacağınız karttan pek hayır gelmez doğrusu.
Haklısınız , 2021'nin ocak ayında 3070'li sistemi 11.500TL'ye almıştım. Palit RTX 3070 Gamerock ekran kartı yaklaşık 7.500TL'ye gelmişti. Halimize acıyorum ya şimdi 5000TL ile RTX'in R sini alamıyoruz.
Fakat benim şöyle bir sıkıntım var oyun oynayan bir insanım ve yazılım yapan. Power Supply'imde bir sıkıntı var fanı yük altındayken yani hızlı çalışırken plastiği takılıyor ve sürekli ses çıkarıyor. Bu beni rahatsız etmiyor oyun oynarken veya video izlerken ama yapmak istediğim şey bu bilgisayar ayrı biryerde kalması ve monitörlerime Macbook'u bağlayıp ordan yazılım yapmak. RTX 3070 ve alacağım ekran kartlarınıda başka bir rigde biriktirmek. Şuanki Ryzen 7 bilgisayarıda tower server'e dönüştürüp 10000TL gibi bir fiyata satmak. Güzel kazancı olacağını düşünüyorum.

5.000₺ olacak. 6 ay 1 yıl amorti süresi olacak birde günlük ortalama 35₺ getirecek :D Miningi sabah duyan biri bile böyle bir konu açmazken birde mining yapıyorsunuz garip.

Geri
Yukarı