540 TL'ye GTX 780 Alınır mı?

Benim elimdeki GTX 260, en son çıkan, 216 CUDA çekirdekli, 55nm olan model. R7 240'tan hızlı olmalı. Yanılıyor olabilirim :)
Bu kartların tek eksi yanı güç tüketimi. Tabii bu benim için sorun değildi. Eski ama güçlü kartlar, güç kaynağı hazır olanlar için iyi kartlardır.

@MaLMoTH DX12 yazılım desteği var, donanım değil. Radeon 300 serisi ve GTX 900 serisinden önceki hiçbir GPU DX12 donanım desteğine sahip değil.

@Tuna Yücer En fazla aynıdır daha fazla değil. İşin nostalji kısmı çok iyi, nedense bende eski teknolojilere hastayım. :D

Bazen sahibinde.com'da geziniyorum ve zevk için neredeyse gereksiz alışveriş yapasım geliyor.

GTX200 seri kartlar desen furyasına sahipti. Her markanın kendi çıkartmalı kartları vardı. İlginç bir dönemmiş.

@MaLMoTH DX12 yazılım desteği var, donanım değil. Radeon 300 serisi ve GTX 900 serisinden önceki hiçbir GPU DX12 donanım desteğine sahip değil.

@Tuna Yücer En fazla aynıdır daha fazla değil. İşin nostalji kısmı çok iyi, nedense bende eski teknolojilere hastayım. :D

Bazen sahibinde.com'da geziniyorum ve zevk için neredeyse gereksiz alışveriş yapasım geliyor.

Ben donanım desteği var demedim ki :)

@MaLMoTH Demedin ama daha da eski kartlar yazılım desteğine sahip değil mi? İlk cümleyi okuyunca farklı anlaşılıyor, ilk cümleye göre hiçbir kart yeterince eski değil o zaman. Aman olup olmamasının pek önemi yok, kart zaten güçlü, DX12 olmasa da kaba kuvvetle o işi zaten çözüyor. :D

İşin nostalji kısmı çok iyi, nedense bende eski teknolojilere hastayım. :D
Kesinlikle, aynı şekilde ben de. Olay bu zaten :D Sırf nostaljik sebeplerle Core 2 Extreme QX6850 ve 8800GTX aldım. Bu parçaları bulmak çok zor. 2007'nin en iyi bilgisayarını yapmayı planlıyorum, eski oyunları oynamak için. Konusunu açabilirim tüm parçaları toplayabilirsem.
Benim elimdeki GTX 260 özel soğutmalı bir model. O zamanın birçok kartı referans modeldi. Benimki Asus GTX 260 GL+ adında bir model. Tam yükte 60C altında. Birçok modern karttan serin :D

Tam yükte 60C altında. Birçok modern karttan serin :D
Eski GPU'ların termal eşiği daha az, git gide termal eşik artıyor. Termal eşik artınca, bu sefer GPU'nun daha fazla ısınmasına izin veriyorlar, daha fazla performans alabilmek için... Bir kaç sebepten sadece biri.

@MaLMoTH Demedin ama daha da eski kartlar yazılım desteğine sahip değil mi? İlk cümleyi okuyunca farklı anlaşılıyor, ilk cümleye göre hiçbir kart yeterince eski değil o zaman. Aman olup olmamasının pek önemi yok, kart zaten güçlü, DX12 olmasa da kaba kuvvetle o işi zaten çözüyor. :D

GTX295 gibi eski ve zamanın en güçlü kartı bugün DX11 desteğinden tamamen yoksun. Bahsetmek istediğim buydu aslında.

Burada çok fazla saçmalayan insan var, 540TL'ye ben GTX 780 görsem buraya sormadan alırdım. Tek kelimeyle harika bir fiyat/performans oranına sahip oluyorsun.
Hocam hayırlı olsun. O fiyat bandındaki birçok karttan hızlıdır. Herkes güncellik diyor ben GTX 260 ile mutluyum.

Edit: @üyeliğimi silin geçenlerde GTX 260 aldım, 130TL'ye. Hiç de pişman değilim. Günümüzün güncel çöpünü alacağıma, (Bkz. R7 240) zamanının kral kartını alırım daha iyi. Üstelik o nostaljik his de benim için bir başka oluyor :D
Güzel kardeşim bana laf çarpmanıza gerek yok.

Şimdi kart üreticilerinin niyetleri güçlü ekran kartları için anakartta tek slot yer kaplayan soğutma çözümleri bulmak. En son Galax tek slot 1070 çıkardı. RGB furyasından sonra tek slot kart slim kasa sistemler önem kazanabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı