550 TL SSD ve HDD tavsiyesi

Aşağıdaki ürünlere bakabilirsiniz.

HDD:

Seagate 3.5" Barracuda ST1000DM010 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (Tavsiyemdir)

SSD:

Eğer fazla depolanacak dosyanı yoksa, yani 1 TB HDD'yi ilerisi için istiyorsanız bence şimdi Samsung EVO 860 500GB alın, ileride yetmemeye başlayınca HDD alırsınız.

Hocam ne kadar götürür beni bu SSD? Kaliteli olduğunu biliyorum ancak SSD'ler HDD'lere göre daha az ömürlü olmuyor mu?

WD Blue HDD'lere bin basar. Bu fiyata daha iyisi yok.

Toshiba ile yaşamış kötü tecrübelerim var. 2 defa Toshiba HDD kullandım ikisi de 6 ay gitmedi. WD Blue kullanıyorum şu anda 3728 saat oldu ve hiç bad sector yok, sağlığı da %100. kesinlikle önerimdir.

Hocam ne kadar götürür beni bu SSD? Kaliteli olduğunu biliyorum ancak SSD'ler HDD'lere göre daha az ömürlü olmuyor mu?

Bir kere 5 yıl garantisi var, yani 5 yıl götüreceği kesin :D. Ayrıca.

1610301282932.png

300 TBW yazma ömrü var yani günde 100GB veri yazsan, yılda 36TB veri yazarsın, yaklaşık olarak günde 100 GB veri yazan biri için 10 yıl ömür biçmişler demek oluyor.

Fazla alana ihtiyacınız yoksa.
Fazla oyun bulundururum derseniz.
Buda diğer seçenek.

Aksine SSD'ler daha uzun ömürlü diye biliyorum, zaten Samsung'un 5 yıl garantisi var, en kötü ihtimalle 5 yıl kullanırsınız ki 5 yıl gerçekten uzun bir süre bir bilgisayar parçası için.

Aksine SSD'ler daha uzun ömürlü diye biliyorum, zaten Samsung'un 5 yıl garantisi var, en kötü ihtimalle 5 yıl kullanırsınız ki 5 yıl gerçekten uzun bir süre bir bilgisayar parçası için.

Zaten 5-6 yıl sonra sağlam olsa bile değiştirme ihtiyacı duyulabilir, 5-6 yıl önce 120GB SSD'ler yeterken şimdi 1 oyun anca sığıyor :D.

Geri
Yukarı