550 TL SSD tavsiyesi

Bütçe
550
Öncelikle dostum sırf bir SSD'de QLC NAND teknolojisi kullanılıyor diye alınmaz diyen adamlardan uzak dur.
Fiyat performans(veri/fiyat yoğunluğu bakımından) ve düşük bütçedeki tüketiciler için en iyi tercih QLC NAND'dir. Ayrıca TLC alsan bile sana pek faydası dokunmaz çünkü aradaki farklar Burst yazma hızları ki bu hızlara zaten Windows kullanımında ve oyun oynarken ulaşamayacaksın yani işine yaramayacak.
Bir de çoğu QLC depolama birimi daha yüksek veri yazma ömrüne sahiptir. Ha bir de üzerine OS kurulmayacaksa QLC almanın bir sakıncası yok.
Sen al bu SSD'yi 1-2 ay içerisinde SSD'min okuma - yazma hızları düştü diye de konu açma, nasıl fikir?
Her SSDde hız veya veri yazma sorunu yaşanabilir. Ürünün 5 yıl garantisi var. QLC depolama birimleri 1-2 ay sonra hızları düşsün diye üretilmiyor.
Günümüzde neredeyse her bileşen alt gruplarının tüketiciye hitap eden farklı modelleri ve teknolojileri vardır artık bunu kavramanız gerekli.
1621103792897.png

Yine de bu üçünden A2000 tercih edilebilir fakat bir SSDye QLC var bu yüzden alınmaz diye saçma bir öneri sunmak mantıksız. İyi sosyaller.

Öncelikle dostum sırf bir SSD'de QLC NAND teknolojisi kullanılıyor diye alınmaz diyen adamlardan uzak dur.
Fiyat performans(veri/fiyat yoğunluğu bakımından) ve düşük bütçedeki tüketiciler için en iyi tercih QLC NAND'dir. Ayrıca TLC alsan bile sana pek faydası dokunmaz çünkü aradaki farklar Burst yazma hızları ki bu hızlara zaten Windows kullanımında ve oyun oynarken ulaşamayacaksın yani işine yaramayacak.
Bir de çoğu QLC depolama birimi daha yüksek veri yazma ömrüne sahiptir. Ha bir de üzerine OS kurulmayacaksa QLC almanın bir sakıncası yok.
Bildiğin gibi devam et, sana bir şey kanıtlamak zorunda olduğumu sanmıyorum. 🥱

@hakan yaeger

Yeni konular

Geri
Yukarı