5500 TL 144/165 Hz ve G-Sync açılabilecek monitör önerisi

Laptopum HP Victus 16-S0047NT. Sanırım bant genişliği çok geniş değil isterseniz bir de siz bakın.

@Saint Lucia hocam Type-C kullanırsam 1080P'de maksimum kaç Hz alabilirim? Bant genişliği 5 Gbps imiş.

HP ile görüştüm biraz önce. Yabancı kaynaklara laptopun incelemesi düşmemiş çünkü. Type-C to DP ile 144Hz alabildiğini yazdılar. Çünkü Type-C portunun DP 1.4a özelliği bulunuyor. DP 1.4 ile 360Hz dahi alabiliyorsun. Önerdiğim linkteki kabloyu almanı tavsiye ediyorum. Alırken satıcıya kullandığın laptopu ilet. Epey yardımcı oluyor kendileri. Alanlar öyle demişti. 👍

HP ile görüştüm biraz önce. Yabancı kaynaklara laptopun incelemesi düşmemiş çünkü. Type-C to DP ile 144Hz alabildiğini yazdılar. Çünkü Type-C portunun DP 1.4a özelliği bulunuyor. DP 1.4 ile 360Hz dahi alabiliyorsun. Önerdiğim linkteki kabloyu almanı tavsiye ediyorum. Alırken satıcıya kullandığın laptopu ilet. Epey yardımcı oluyor kendileri. Alanlar öyle demişti. 👍
Teşekkürler hocam. Sanırım öyle kullanırsam G-Sync açabileceğim. Monitör olarak ne almalıyım peki? Bir de önceden açılmış şu konuyu buldum, bu konuya da yazmışsınız. Aradaki fark o laptopun 2022 model olup benim laptopumun 2023 model olması mıdır?

@Saint Lucia sanırım görmediniz hocam. Eğer rahatsız ettiysem kusura bakmayın, söyleyebilirsiniz daha etiketlemem.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. Sanırım öyle kullanırsam G-Sync açabileceğim. Monitör olarak ne almalıyım peki? Bir de önceden açılmış şu konuyu buldum, bu konuya da yazmışsınız. Aradaki fark o laptopun 2022 model olup benim laptopumun 2023 model olması mıdır?

3060 destekli o laptop ve Type-C portu 60Hz üstü desteklemiyordu. HP'nin çoğu modelinde bu tür sorunlara denk geldik. Kullandığın laptopa HP cevap verdiği için içim bir nebze rahat. Net bir dış kaynak bulamadığım için biraz aradayım çünkü. Bu yüzden önerdiğim kabloyu alırken satıcı ile sohbet etmeni söyledim. Alan kişiler öyle yapmış.

Sanırım görmediniz hocam. Eğer rahatsız ettiysem kusura bakmayın, söyleyebilirsiniz daha etiketlemem.

Gördüm ama işte olduğum için anlık cevap veremiyorum. Yazıp etiketlemende sorun yok. 👍

Attığım kablo stokta bitmiş. Sepete eklenince stok yok diyor. Destek hattından satıcı ile görüşme yapmaya çalış. Stok gelecek mi diye sor.
Eğer süreç uzayacaksa Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook bunu önereceğim.
Aynı kablo (Paugge) 350 TL'ye satılıyor. Onu ordan alsam birşey değişir mi?

Bir de hocam monitörün üstündeki USB portlarını cihazlarımı bağlamak için kullanabilecek miyim? 3 tane USB portu bulunuyor monitörde.

Son düzenleme:
Aynı kablo (Paugge) 350 TL'ye satılıyor. Onu oradan alsam bir şey değişir mi?

Kablo aynı gibi duruyor ama USB versiyonu Gen1 ise görüntü alamazsın. Bir arkadaşla daha aynı konuyu konuşuyoruz.
350TL olan nerede satılıyor?

Bir de hocam monitörün üstündeki USB portlarını cihazlarımı bağlamak için kullanabilecek miyim? 3 tane USB portu bulunuyor monitörde.

Evet cihazlarını bağlayabilirsin. Genellikle şarj ve veri aktarımı için oluyor diğer portlar.

Kablo aynı gibi duruyor ama USB versiyonu Gen1 ise görüntü alamazsın. Bir arkadaşla daha aynı konuyu konuşuyoruz.
350TL olan nerede satılıyor?

Evet cihazlarını bağlayabilirsin. Genellikle şarj ve veri aktarımı için oluyor diğer portlar.
Yanlış görmüşüm hocam 439 TL imiş Gaming.Gen.TR'de. Cihazdan kastım mouse, klavye ancak sanırım bağlanmıyor.

Geri
Yukarı