5600 XT sistem oyunlardaki görüntü bozuklukları ve pikseller

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
GTA 5 uzaktaki nesneler piksel hatta yakındakilerde piksel geliyor. Artik foroğraf atamayacağım çünkü o kadar kaliteli bir fotoğraf makinem yok şöyle anlatayım bir nesne bayağı piksel piksel bunlar. Çok küçük pikseller ama inanilmaz göze çarpiyor oyun ayarlarim Full anisotropic filtering 16X'de distance scaling de Full.
Ekran kartı: AMD TUF 3 RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
Monitör: AOC 24G2U.

GTA 5 uzaktaki nesneler piksel hatta yakındakilerde piksel geliyor. Artik foroğraf atamayacağım çünkü o kadar kaliteli bir fotoğraf makinem yok şöyle anlatayım bir nesne bayağı piksel piksel bunlar. Çok küçük pikseller ama inanilmaz göze çarpiyor oyun ayarlarim Full anisotropic filtering 16X'de distance scaling de Full.
Ekran kartı: AMD TUF 3 RX 5600 XT.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
Monitör: AOC 24G2U.
Windows tuşu + Print Screen ile oyun içinde screenshot alabilirsiniz. Fotoğraf makinesine gerek yok. Ayarları da atarsanız iyi olur.

GTX 1660Ti kullanıyorum. GTA V'in çok bulanık olmasından şikayetçiydim. NVIDIA Denetim Masası'ndan keskinlik ayarını yükselttim. Bulanıklık falan kalmadı.

Aynı yöntemi RDR 2'de de kullanıyorum. Bir deneyin derim. AMD ayarlarında da vardır mutlaka.

AMD Radeon Software üzerinde ayarlara bir bakın isterseniz. Ölçekleme ayarları görüntü keskinleştirme vs. Ayrıca oyun içinde gelişmiş grafik ayarlarından oyunun render kalitesini arttırabilirsiniz.(normalde 1x ama 5/4x 3/2x gibi)

Windows tuşu + Print Screen ile oyun içinde screenshot alabilirsiniz. Fotoğraf makinesine gerek yok. Ayarları da atarsanız iyi olur.
Tam çıkmadı ama biraz da olsa görünüyor o pikseller.
AMD Radeon Software üzerinde ayarlara bir bakın isterseniz. Ölçekleme ayarları görüntü keskinleştirme vs. Ayrıca oyun içinde gelişmiş grafik ayarlarından oyunun render kalitesini arttırabilirsiniz.(normalde 1x ama 5/4x 3/2x gibi)
GTX 1660Ti kullanıyorum. GTA V'in çok bulanık olmasından şikayetçiydim. NVIDIA Denetim Masası'ndan keskinlik ayarını yükselttim. Bulanıklık falan kalmadı.

Aynı yöntemi RDR 2'de de kullanıyorum. Bir deneyin derim. AMD ayarlarında da vardır mutlaka.
AMD Ayarları.
Buyrun.
Tüm grafik ayarlarınız yüksekte mi?

Shader detayını yüksek yapın, onu düşük yapınca bende direkt bulanık oluyor.
Tüm grafiklerim en yüksekte.
Çözebilecek yok galiba :(

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    126,2 KB · Görüntüleme: 177
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    123,6 KB · Görüntüleme: 161
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    127,3 KB · Görüntüleme: 239
  • Ekran Görüntüsü (8)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (8)_LI.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 272
Arkadaşlar, sadece GTA 5'te var sanıyordum, tüm oyunlar bu şekilde. Çıldıracağım, neden böyle oluyor çözemedim.

Ekran kartı: ASUS TUF RX 5600 XT (AMD)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı Driver Sürümü: WHQL Sürüm 20.4.2

Ekran Görüntüsü (8)_LI.jpg
Ekran Görüntüsü (14).png

AMD AYarları ve GTA 5 Ayarları .

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    126,2 KB · Görüntüleme: 297
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png