5800X PUBG'de 85 derece oluyor

i.yavuz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 5800X işlemcim ve MSI 360R soğutucum var. İşlemcim PUBG oynarken 85 derece oluyor. İlerleyen saatlerde artıyor. Boşta 65 civarı takılıyor. Yok mudur bunun bir çözümü? Lütfen bir el atın.
Undervolt yaptım pek anlamam ama YouTube bakarak birkaç değer girdim.
Soğutucu macununu değiştirdim. Bunları yapınca bu seviyeye düştü, yoksa 90 dereceydi.
Resim ekleyemediğim için undervolt değerlerim şöyle:
  • PPT: 120
  • TDC: 85
  • EDC: 130

Boşta 65 gerçekten yüksek bir değer işlemcide bir arıza olabilir ya da soğutucu yetersiz diyeceğim fakat soğutucu da gayet iyi daha ne olsun.

Normal değil. Montajda bir hata olmuş olabilir. Macunun kalitesinden olabilir.

Evet haklı bir keresinde bende işlemci macunu değiştirdikten sonra fanı montaj yaparken ayaklardan birini anakarta oturtmamışım işlemcide abartısız 100 dereceyi gördüm montaj ile ilgili sıkıntı olabilir çünkü kasa bileşenleri gayet güzel parçalar.

Arkadaşlar macun coler master çok iyi değil ama kötü değil sanırım montaja gelirsek msı soğutucu orjinal amd bağlantısını kullanıyor zaten 2 vida sonuna kadar sıkılı vallah odanın içinde petek kapalı hararet yaptırıyor ya aklımada bir çözüm gelmiyor soğutucu arızalı olsa 90 dan yuları devam eder sanırım daha dün açıp tazeledm macunu
Oyunu kapattım şimdi durum bu
Kırmızı yerler ılık mavi yerler buz gibi PC boşta şuna 75 soğutucu sıkıntılı olabilir mi

Dosya Ekleri

• IMG_20211130_001300.jpg
    IMG_20211130_001300.jpg
    195,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
MAG Coreliquid 360R iyi bir soğutucu değil, zaman içerisinde performans düşüşü yaşayan çok var bu soğutucu ile.

Hatta bizzat yaşayan gelsin, daha iyi anlatır her şeyi @NipponChemiConKYCap

Geri
Yukarı