5820K 4.5Ghz overclock ayarları

Range..

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi.
5820K'yı 4.5 Ghz'de çalıştırdığım ayarlar aşağıdaki gibidir. İşine yarayacak arkadaşlar olabilir. Soğutucu Hyper 212 Dual Fan anakart X99-A. İki adet yöntemim var. Aşağıda belirtiyorum. Umarım konu doğru yerdedir burada herkes soru falan soruyor bende yöntem konusu açtım.

1-) Voltaj ayaları aynı iken CPU Strap ve BCLK değerini 125 olarak ayarladığım zaman 4.5 GHz'e ulaşabiliyorum. Fakat soğutucum bu haliyle işlemcimi soğutamıyor. Fakat diğer yönteme göre yaklaşık yüzde 15 daha performanslı oluyor.

2-) Core Ratio limit arttırarak 4.5 GHz elde ediyorum. Voltaj değerleri 1. yöntem ile aynı. 1'e göre daha az ısınıyor fakat performansı daha düşük.

3-) İki yöntemde de CPU-Z'nin benchmarkına göre 5960X geride kalıyor.

Kullandığım ayarların resimleri;
1.png
2.png
3.png

bir tane bile mi yorum yok. :kararsız:

Arkadaşlar voltaj vermeden stabil 4199MHz alıyorum. Ayarlar ise 105BCLK, 40Multiplier şeklinde. RAM MHz ise 2520.

CPU-Z VALIDATOR CPU-Z valid.

5820K'yı 4.5 Ghz'de çalıştırdığım ayarlar aşağıdaki gibidir. İşine yarayacak arkadaşlar olabilir. Soğutucu Hyper 212 Dual Fan anakart X99-A. İki adet yöntemim var. Aşağıda belirtiyorum. Umarım konu doğru yerdedir burada herkes soru falan soruyor bende yöntem konusu açtım.

1-) Voltaj ayaları aynı iken CPU Strap ve BCLK değerini 125 olarak ayarladığım zaman 4.5 GHz'e ulaşabiliyorum. Fakat soğutucum bu haliyle işlemcimi soğutamıyor. Fakat diğer yönteme göre yaklaşık yüzde 15 daha performanslı oluyor.

2-) Core Ratio limit arttırarak 4.5 GHz elde ediyorum. Voltaj değerleri 1. yöntem ile aynı. 1'e göre daha az ısınıyor fakat performansı daha düşük.

3-) İki yöntemde de CPU-Z'nin benchmarkına göre 5960X geride kalıyor.

Kullandığım ayarların resimleri;
Eki Görüntüle 106433 Eki Görüntüle 106434 Eki Görüntüle 106435

bir tane bile mi yorum yok. :kararsız:

Arkadaşlar voltaj vermeden stabil 4199MHz alıyorum. Ayarlar ise 105BCLK, 40Multiplier şeklinde. RAM MHz ise 2520.

CPU-Z VALIDATOR CPU-Z valid.
4.5 Ghz 5820K için memnun edici mi peki :)

Beni gayet memmun etti. Sıvı soğutmaya geçersem işlemcide rahatlayacak. 5960X'in stock halini geçtiğini görmek güzel.
Cooler Master: Silencio 650 model kasasına sahipsiniz yanlış bilmiyorsam. Pure modeli değil sanırım. Teknik Detaylar'a pek bakamadım vakitten dolayı ama sıvı soğutma olarak ne düşünüyorsunuz ki? GT110 falan biraz fazla kaçacaktır bence, bir de kasa radyatör olarak kaç mm destekliyor?

Cooler Master: Silencio 650 model kasasına sahipsiniz yanlış bilmiyorsam. Pure modeli değil sanırım. Teknik Detaylar'a pek bakamadım vakitten dolayı ama sıvı soğutma olarak ne düşünüyorsunuz ki? GT110 falan biraz fazla kaçacaktır bence, bir de kasa radyatör olarak kaç mm destekliyor?
Kasa önemli değil. Direk uzay montaja geçer başka kasa alırım.

Paylaştım inceleme konusunda. (y)

Üretim yeri Malezya. Onuda burada belirtiyim.

Bende cooler master 240 sivi sogutma var. Ben de 4.5'e cikarsam sikinti olur mu sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı