5900X bilgisayarımda zararlı uygulama olabilir

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ardından "slmgr /xpr" komutunu yaz. Makine kalıcı etkinleştirildi yazıyorsa sorun yoktur. Tarih veriyorsa eğer "****** tarihinde sona erecek" yazarsa KMSpico gibi korsan yola başvurulmuş demektir.

(KMS ile kurulduysa direk format)

CMD üzerinden bazı servisleri devre dışı bırakmış olabilir, onu pek bilmeniz mümkün değil. Komut dosyaları tehlikelidir. Başkasının sizin kişisel bilgisayarınıza dokunmasına izin vermeyin.
Teşekkür ederim. Kesin olarak ben format atacağım.
Benim tavsiyem diski tamamen silip, yeniden kurulum yapmanızdan yana olur. Arkadaşın da dediği gibi nette uygun fiyatlı keyler mevcut ben 2 yıl olacak neredeyse bir sorun yaşamadım 30 lira gibi bir fiyata satın almıştım o zamanlar.
Disk sekmesinde diski silmem ve ardından aynı diske win10 yüklemem yeterli o zaman.
Temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. Başlamadan önce anahtarı kaldırabilirsiniz.

Ayrıca temiz kurulum rehberi aşağıda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır temiz kurulum yapacağım içim rahat etsin diye

Muhtemelen ISO dosyasının içinde KMSpico vari bir program vardır. O CMD'ler ise hızlandırma ve keydir.

Önce internetten Windows 10 key al. Daha sonra temiz kurulum yap aldığın keyi aktif et. Sistemin gayet iyi bir tanede antivirüs programı yükledin mi kafan rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı