595TL'ye satılan Mortal Kombat 1 Steam'de Türkiye'ye ön siparişe kapandı

Makaleler
2
Yer
Ankara
Mortal Kombat 11'in 50 dolarken 699TL olduğu yerde bu oyunun 70 dolar olmasına rağmen 595TL olması zaten saçmaydı. Öte yandan oyun PS Store, Xbox Store ve Epic Games'de diğer ülkelere ön siparişe açılmışken Türkiye'de açılmamıştı. Yani oyunu Türkiye'de sadece Steam'den alabiliyordunuz ve fiyatı da yanlıştı. Yani zam gelmesi veya satışa kapanması beklenen bir şeydi. Öte yandan oyunu yayınlayan firma Warner Bros. aynı şeyi geçen yıl Hogwarts Legacy için yapmıştı. Hatırlarsanız oyun yurt dışında ön siparişe açıkken Türkiye'de kapalıydı. Bunun sebebi ise çalkantılı ekonomiydi. Oyunu ön sipariş verenlere hayırlı olsun. Benim gibi oynamak isteyip de parası olmayanlara geçmiş olsun. Bundan sonra ön siparişe açıldığında Standart versiyon yine 595TL olmayacaktır. Onun yerine MK11 Ultimate Edition'ın 60 dolar= 799TL olduğu yerde bu en az 899TL olur. @NOOB_SAİBOT hocam galiba oynanış videosunu izleseniz de alamıyacaksınız artık :(

Eski fiyat:
Mortal Kombat 1 Price history · SteamDB - Google Chrome 5_24_2023 6_09_36 AM.png

Yeni durum
Konu oluştur _ Technopat Sosyal - Google Chrome 5_24_2023 6_14_54 AM.png

Oyunu istek listenize eklemek için:
Steam: https://store.steampowered.com/app/1971870/Mortal_Kombat_1/
Epic Games: Türkiye'de ön siparişin yanında sayfası bile açık değil. Sayfasına girmeye çalıştığınızda içerik bölgende mevcut değil uyarısı veriyor.
Playstation 5(Oyun PS4'e çıkmayacak): Mortal Kombat 1 (Türkiye sayfasında çıkış tarihi bile yazmıyor. Oyun 19 Eylül'de çıkacak)
Xbox Series X/S(Oyun Xbox One'a çıkmayacak): Türkiye sayfası bulunmamakta.

Dosya Ekleri

• Mortal Kombat 1 Price history · SteamDB - Google Chrome 5_24_2023 6_09_36 AM.png
    Mortal Kombat 1 Price history · SteamDB - Google Chrome 5_24_2023 6_09_36 AM.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 207
Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar şanssızım ki bi oynanış videosu yayınlansın öyle karar vereyim demiştim. Ayrıca oyunu alabilecek param yoktu şuan (Temmuz'da fln alabilirdim).
Hatta Nays uygulamasından 3 ay taksitli borç para alıp 595TL olan sürümü alacaktım fakat Premium paketin verdiği ayrıcalıklar kafamı karıştırmıştı. Ön siparişte alanlara hayırlı olsun.

IMG_20230524_105714.jpg

O kadar şanssızım ki bi oynanış videosu yayınlansın öyle karar vereyim demiştim. Ayrıca oyunu alabilecek param yoktu şuan (Temmuz'da fln alabilirdim).
Hatta Nays uygulamasından 3 ay taksitli borç para alıp 595TL olan sürümü alacaktım fakat Premium paketin verdiği ayrıcalıklar kafamı karıştırmıştı. Ön siparişte alanlara hayırlı olsun.

Eki Görüntüle 1791105
Oyun çıkmadan 1- 2 hafta önce Türkiye'de ön siparişe açılacaktır fakat fiyatı tabii ki daha fazla olacaktır. Öte yandan merak etmeyin hocam 1250 oyun içi para haricindeki her şey yine Premium pakete dahil olacaktır. Şu anda orada ön sipariş bonusu olarak Shang Tsung(Ki ya kendisi ana hikâyeyi bitirince açılacaktır veya ayrı olarak satılacaktır.) ve oyuna 1 hafta erken erişim var.

Geçmiş olsun hocam, ben Allah'tan hızlı davranıp aldım.
Oyun normal fiyatıyla çıktığı zaman standart halinin 1000+ TL Deluxe halinin minimum 1500 TL olacağını düşünüyorum.
Ama umarım yanılıyorumdur da, biraz daha ucuza çıkar, zaten 595 TL gibi bir fiyatla çıkmayacağı kesin.

Artık oyun fiyatları beni aştı. Durum giderek kötüye gidiyor. Bu çok üzücü ki zaten bunlar öğrenci olarak verilebilecek fiyatlar değil maalesef. İnsanlar bir şekilde alıyor, ha borç alıyor, kredi çekiyor vb. bi şekilde satın alıyorlar ama artık bazı kesimleri geçti bu işler. Umarım eski halimize geri döneriz.

Son anda ön sipariş vermişim. Bu yılın tüm şansını kullandım bakalım hadi hayırlısı. :D

Çok heyecanlıyım ilk oynanış videosunu izledim mk 11'den sıkıldım artık Fatality'ler falan xrayler falan aşırı güzel gözüküyor.

Tekrar ne zaman açılır acaba ben ön siparişte alıp paraya ihtiyacım olduğundan dolayı iade etmiştim 😑

Yeni konular

Geri
Yukarı