6 aylık spor süresince ne kadar gelişilir?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
2023 şubat ayında 6 ay spora devam ettim. 6 ay ara verdim. Şu anda tekrar başladım ancak çok fazla geliştiğimi düşünmüyorum. Tabii ki gelişme görüyorum ama yeterli proteini alamadığım için büyüyemiyorum diye düşünüyorum.

Şu anda 77 kiloyum ancak göbeğim var. Yani skinny fat kategorisine giriyorum. Yeterli proteini alamadığımı düşünüyorum KYK yurdunda kaldığımdan dolayı. Bu yüzden protein tozu aldım.

Kilo almak için cicibebe, çerez falan yiyorum ama iyice yağlanıyorum. Bir paradoksa girmiş gibiyim açıkçası.

Sorularım şu şekilde.

Cicibebeyi bırakmalı mıyım?
Spora gitmediğim günlerde ya da iyi beslenemediğim günlerde bile protein tozu kullanmalı mıyım?
Bir de bana tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 ayda bişey olmaz olsada gözle görülür bir fark olmaz arkadaş nasır çıkar derken hani hiçbir şey olmaz sadece ağırlık tutmaktan nasırlar çıkar elde demek istemiş doğru da demiş lütfen şu sporu sürece bağlı yapmayın canı gönülden seviyorsanız yapın yok 3 ay yok 6 ay yok bilmem şu kadar ay yıl hafta bunları unutun seviyorsanız yapın yoksa kendinizi sürece endekslerseniz baştan zaten kaybedersiniz

6 ayda bişey olmaz olsada gözle görülür bir fark olmaz arkadaş nasır çıkar derken hani hiçbir şey olmaz sadece ağırlık tutmaktan nasırlar çıkar elde demek istemiş doğru da demiş lütfen şu sporu sürece bağlı yapmayın canı gönülden seviyorsanız yapın yok 3 ay yok 6 ay yok bilmem şu kadar ay yıl hafta bunları unutun seviyorsanız yapın yoksa kendinizi sürece endekslerseniz baştan zaten kaybedersiniz
6 ayda ne olur direk onu soruyor isen set ağırlıkların artar biraz güçlenirsin çok az bir miktarda kas kütlesi eklersin okadar olacak olan tek şey budur baştan çok güzel değişim bekliyorsan ilerde üzülürsün

6 ayda ne olur direk onu soruyor isen set ağırlıkların artar biraz güçlenirsin çok az bir miktarda kas kütlesi eklersin okadar olacak olan tek şey budur baştan çok güzel değişim bekliyorsan ilerde üzülürsün
Dediklerinize zaten katılıyorum. Altı ayda devasa bir gelişim bekleyen yok zaten. Ancak skinny fat'ten bile kurtulamadım yani.

Kilo alayım diye cicibebe, çerez falan yiyordum ancak iyice yağlandım.

Dediklerinize zaten katılıyorum. Altı ayda devasa bir gelişim bekleyen yok zaten. Ancak skinny fat'ten bile kurtulamadım yani.

Kilo alayım diye cicibebe, çerez falan yiyordum ancak iyice yağlandım.
Hocam skinny fatten kurtulmak için binlerce video çekildi ama özetliyorum. Yağ kütleni koruyup kilo alırsan yağ oranın düşer, fakat benim tavsiyem boyunu bilmiyorum ama şöyle bi 85kg olup sonrasında definasyonla 80e düşmek olur. Onun dışında cicibebeye devam et, spora gitmediğin günlerde protein tozu biraz senin maddi durumuna bakıyo varsa paran iç ama illa içeceksin diye bir şey yok.

Hocam skinny fatten kurtulmak için binlerce video çekildi ama özetliyorum. Yağ kütleni koruyup kilo alırsan yağ oranın düşer, fakat benim tavsiyem boyunu bilmiyorum ama şöyle bi 85kg olup sonrasında definasyonla 80e düşmek olur. Onun dışında cicibebeye devam et, spora gitmediğin günlerde protein tozu biraz senin maddi durumuna bakıyo varsa paran iç ama illa içeceksin diye bir şey yok.
Boy 180 küsur. 182-184 falandır. Kaju falan yiyordum kalorisi yüksek diye. O yağlandırmış olabilir mi iyice? Cicibebe yemeye devam edeyim o zaman. Şu anda kilom 77.

Spora gitmediğim günlerde protein tozu içme sorusu aslında spor yapmadığım için ve gün içinde yeterli miktarda protein alamadığımdan direkt olarak protein tozu içmemin zararı olup olmamasını merak etmemden kaynaklıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı