6 Eylül'de okullar açılıyor

@Silinen üye bak dostum. 3. doz aşı olayı ülkemizde şu durumdan dolayı ortaya çıktı:

Hükümet boş durmamak için Sinovac aşısını ülkeye getirir, bu aşı varyantlara karşı etkili değildir ve hükümet de bunu bilir ama boş durmamak için aşılamaya başlarlar. Varyantlar artmaya başlayınca ve BioNTech aşısının stoku oluşunca 3. doz aşılama başlar ve bu aşı BioNTech olarak yapılır. Bu kadar basit yani.

Aşılar ömür boyu sürecek etkilere sahip değildir, eğer aşılarda ciddi anlamda bir risk olsaydı DSÖ tarafından onay verilmezdi. 4. doz aşı olayı da yine Sinovac ile ilgili bir durum.

Bilgin olmayan konuda lütfen fikrin de olmasın.
Konuya girmeyeceğim diyorum ama bilgin olmayan konularda fikrin olmasın diyorsun fakat senin bilgin yok ki ? Ben burada aşıların ne kadar güvenli olduğunu bilmiyoruz diyorum. BioNTech aşısı, Sinovac aşısı bunlar yıllarca güvenli olup olmadığı, yan etkilerinin ne kadar fazla olup olmadığı araştırılmalıydı. Bir anda olup bir anda vurulun demeleri ne kadar doğru. Yakında 4. 44-45. doza kadar giderse hiç şaşırmam. Ben bundan bahsediyorum. Virüs tüm dünyaya yayılmışken bir anda mecburi şekilde düzgün kontrol edilmeden aşıyı önümüze sunuyorlar. Bunun mantıklı açıklaması var mı ?
"Saçmalık" demekle işten sıyrılamazsın, dediklerimin yanlışlığını kanıtlayacak bir şeyler sunman ya da açıklama yapman gerekli. "Aşı nedir?" bilmiyorsun gelmiş laf yapıyorsun, bırak Allah aşkına.
Saçmalık demekler işten sıyrıldığım falan yok yukarıda ''Yıllar sonra etkisinin ne olacağını bilmiyoruz'' diyorum bana ''Aşıları olduktan sonra ömür boyu gittiğini sanıyorlar galiba.'' diye cümle kuruyorsunuz. Buradan itibaren sizinle polemiğe girmenin gereksiz olduğunu düşündüm ve halen öyle düşünüyorum. Benim dediklerimin yanlış olduğunu kanıtlayacak şeyler söylememene rağmen '' dediklerimin yanlışlığını kanıtlayacak bir şeyler sunman ya da açıklama yapman gerekli'' demen baya absürt. Sürekli bilgin olmayan konularda fikrin olmasın, bilgisi olmayan kişiler yazmasın diyorsun fakat bunu derken aynısını sen yapıyorsun ?
Hocam ben böbrek hastasıyım ilaç içmem yasak ve ülkede benim gibi olan on binlerce fazla kişi var. Allah göstermesin corona olsam öleceğim bu durumda benim aşı olmam daha iyi olmaz mı? Hem diğer ilaçlarda yan etki düzgün şekilde araştırılıyor mu? Pfizer, johnson & johnson vb. yanlış bilgi yüzüne kaç kere tazminat ödemek zorunda kaldı.
Ben kimseye ''Aman vurulmayın aşı öldürüyor.'' diye bir şey demedim. İsteyen vurulur. Benim tek amacım aşının güvenilir olduğunu ispatlayamadıkları. Aşı gerçekten adam akıllı test edilip önümüze konulsaydı tamam derdim. Sürekli yeni dozlar açılıyor ve bu aşının güvenli olmadığını gösteriyor. Aşı birden fazla kez vurulabilir diyorlar fakat ben hiç bir aşının 4 defa vurulduğunu görmedim.
Geçirip yakınınızı kaybettiyseniz ve hâlâ aşı olmuyorsanız sizin sıkıntılarınız vardır.
Bakın mesela bu yüzden tartışamaya girmedim dün. Ben sana aşının güvenli olup olmadığını kanıtlayamıyorlar diyorum sen bana bunu diyorsun. Aşıya güvenmiyorum neden vurulayım diyorum. Ateist birisine Allah'ın varlığını Kuran ile kanıtlamaya çalışmak ile aynı şey bu.

Tp de kimse ile tartışmaya girmeyecekmişsin. Geçen yıla kadar ne güzel insanlar ile düzgün bir şekilde tartışıyorduk. Düzgünce konuşuyorduk. Üzücü, böyle bir forumun bu şekle gelmesi 😒

Konuya girmeyeceğim diyorum ama bilgin olmayan konularda fikrin olmasın diyorsun fakat senin bilgin yok ki ? Ben burada aşıların ne kadar güvenli olduğunu bilmiyoruz diyorum. BioNTech aşısı, Sinovac aşısı bunlar yıllarca güvenli olup olmadığı, yan etkilerinin ne kadar fazla olup olmadığı araştırılmalıydı. Bir anda olup bir anda vurulun demeleri ne kadar doğru. Yakında 4. 44-45. doza kadar giderse hiç şaşırmam. Ben bundan bahsediyorum. Virüs tüm dünyaya yayılmışken bir anda mecburi şekilde düzgün kontrol edilmeden aşıyı önümüze sunuyorlar. Bunun mantıklı açıklaması var mı?

Saçmalık demekler işten sıyrıldığım falan yok yukarıda ''Yıllar sonra etkisinin ne olacağını bilmiyoruz'' diyorum bana ''Aşıları olduktan sonra ömür boyu gittiğini sanıyorlar galiba.'' diye cümle kuruyorsunuz. Buradan itibaren sizinle polemiğe girmenin gereksiz olduğunu düşündüm ve halen öyle düşünüyorum. Benim dediklerimin yanlış olduğunu kanıtlayacak şeyler söylememene rağmen '' dediklerimin yanlışlığını kanıtlayacak bir şeyler sunman ya da açıklama yapman gerekli'' demen baya absürt. Sürekli bilgin olmayan konularda fikrin olmasın, bilgisi olmayan kişiler yazmasın diyorsun fakat bunu derken aynısını sen yapıyorsun?
Hiçbir araştırma yapmadan "ya bence aşı güvensiz" dememin bir mantığı yok. Hala aşının neden güvensiz olduğuna dair bir kanıtın yok. 3. doz aşı olayının sebebini sana açıkladım ama hala dinlemeyip çok anormal bir şeymiş gibi davranıyorsun. "Düzgün kontrol edilmeden" diyorsun da senin ne gibi bir bilgin var aşılar hakkında? DSÖ tarafından incelmeye alınıp onaylanan ve halkın kullanılması için uygun bulunan bir aşıya "düzgün kontrol edilmedi" diyorsun. Aşıların yıllar sonra etkisi diye bir şeyi yok. Hasta olduğunuz zaman doktora gidip nasıl ilaç alıyorsan bu aşılar da aynı o şekilde. Saçma sapan fikirler ve sosyal medya yüzünden kafanızı karıştırıyorlar. Siz de DSÖ gibi yerlere inanmaktansa gidip sosyal medyada daha önce konu hakkında gram bilgisi olmayan kişilere inanıyorsunuz.

Bu "tartışmayı bıraktım" vb. ayakları artık yemiyorum. Diyecek ve savunacak bir şeyiniz kalmayınca başvurduğunuz baş kapınız. Üslubumu bozmamaya çalışıyorum ama ciddi anlamda zorluyorsunuz. Senin söylediklerinin hepsini yalanlayacak şeyleri söyledim ve açıklama yaptım. Belge istiyorsun anladığım kadarıyla - okuduğundan şüpheliyim - buyur belgeyi de bırakırım.

(Bu yoruma karşı bir yorum yazacaksan bana kanıtlara dayanır bir şekilde "aşının ileri zamanlarda oluşturabileceği etkileri" atacaksan yaz. Eğer yine saçma sapan şekilde lafı döndüreceksen yazma, uğraşmayacağım çünkü. Tatlı dille anlatmaya çalıştığımızda anlamıyorsunuz bu forumda onu anlıyorum.)

Dostlar, üniversiteli olan var mı? Varsa, durum nedir? Şimdiden teşekkürler...
Umarım sadece pratik gerektiren üniversite bölümleri açılır...

Yeni konular

Geri
Yukarı