6 günde 4 kilo vermek sağlıklı mı?

Maridb

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam geçenlerde bir kere tartıldım 89 kiloydum. Dedim bu iş böyle yürümez diyet, spor vs. derken başladım. 6 gün geçti ve şu an tartı 85.1 gösteriyor. Ben geç uyuyup geç kalktığım için sabah kahvaltısı, öğle yemeği falan yok sadece akşam yemeğine gidiyorum ve aynı zamanda spor yapıyorum. Sizce 6 günde 89'dan 85.1'e inmem ne kadar sağlıklı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde haftada 1 kg vermen lazim saglikli olmasi için. Ama ben 3 haftada 11 kg vermistim haftada 5 gun kickboks, taekwando antrenmanlari ve diyetle. Keton diyeti yap bence en verimli diyet bu.

Haftada 1kilo mu? Saçmalamayın lütfen.

1 haftada 4 kilo çok da sağlıklı değil. Vücutta çatlaklar oluşabiliyor ve deri sarkması da olabiliyor. 1 aya vurduğunda yaklaşık 20 kiloyu bir ayda vermiş olacaksın. Vücut ağırlığının neredeyse %25i.

Bizzat çatlakları oluşan 2-3 kişi tanıyorum. Aynı şey hızlı kilo alımında da oluyor. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde kilo vermen çok daha iyi olur. Ayrıca sadece akşam yemeği yemek de zararlı gerekli vitaminleri de alamazsın. Kahvaltı da yap ama fazla kaçırma. Mesela bir avuç ceviz, zeytin ve yumurta yeterli olur. Kardiyo ile birlikte kalori açığı da oluşturursan kilo vermemen imkansız zaten.

Kısaca yavaş ve istikrarlı kilo verirsen deri sarkması ve çatlak problemlerinden kurtulursun. Kolay gelsin şimdiden.

Yemeğinizi normal ve düzenli yiyin. Spor da yapınca vücut kendi ideal halini alır. Şuan hızla kilo verdiğiniz için deri sarkması kaçınılmaz olur ve eskisi gibi düz olması neredeyse imkansız.

Diyetin ilk haftalarında vücuttan hızlı ödem kaybı olur. Normalde de haftada 2 kilo civarı normaldir. Mümkünse 1.5-2 ayda bir kan verip karaciğer ve böbrek değerlerinize, şeker ve yağ değerlerinize baktırın. Bol su için mutlaka, yapabiliyorsanız spora devam edin, proteininizden kısmayın, yağ tüketiminizi azaltıp ceviz, zeytin gibi sağlıklı yağ kaynaklarından az miktarda alın. Ekmek, meyve tüketiminizi azaltın. Kendinizi asla aç bırakmayın, fazla kalori açığı oluşturursanız kaslarınıza zarar verme ihtimaliniz artar, ve de bir süre sonra kilo vermeniz zorlaşır. Meyve, süt, sebze, bakliyat, et, balık tüketin dengeli olarak.

Ekmek, abur cubur, bol yağlı yemekler tüketmediğiniz sürece, sporu da düzenli yaparsanız sağlıklı bir şekilde kilo verilir.

Bol su ve iyi uyku çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı