60 Hertz İle 50 Hertz Arasında Ne Fark Var ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kendi çapımda test etmiştim zamanında hertz yükseldikçe ekran yineleme hızı artıyordu.

Recep bey şu benim monitör konusunu görmediniz sanırım 500 mesaj olmadığı içinde özelden mesaj atamıyorum tavsiyenize ihtiyacım var sonuçta bir kere alınıyor böyle şeyler ilgilenebilir misiniz,Aoc asus başlıklı konu

Ben kendi çapımda test etmiştim zamanında hertz yükseldikçe ekran yineleme hızı artıyordu.
Bunu anlamak için test yapmanıza gerek yok :D

Bunun dışında şöyle bir zararı olabilir. Saniyede 60 kare alabileceğin oyunlarda kendi isteğinle 50 HZ'ye düşürürsen görüntünün netliğini bir nevi azaltmış olursun.
Akıcı bir görüntü akıcı olmayan bir görüntüye göre çok daha nettir. Yüksek hızda kameralar bu yüzden kullanılır.
Bir maraton yarışında kimin ayağı kaç cm önde nasıl anlayacaklardı yoksa ? Saniyelerde defalarca fotoğraf çeken yani yüksek hızda çekim yapabilen video kameraları ile.
10 HZ çok şey kaymayacaktır ama 60 HZ alabiliyorken 50 HZ almanın ne mantığı var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu kilitlenebilir . Bazı oyunlarda kenarlarda boşluk sorunu yaşıyordum. 60 hertzden 50 hertze alınca oyunlarda boşluklar ortadan kalktı. Normale döndü. Tekrar 60 hertze aldım ve hala sorunsuz şekilde oynuyorum. Bir sorun kalmadı yani. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı