60 Hz abartılacak kadar kötü mü?

Fare imlecinin hareketi bile fark ediyor, kötü ne kelime? 144Hz laptobumu ilk kez kullandığımda yüzümde istemsiz bir gülümeseme oluşmuştu 😃

Bir tarafta 240Hz, öbür tarafta 60Hz olsa yine farkı anlayamam açıkçası. Ben bu hertz olayını anlayabilmiş değilim ikisi de aynı görünüyor 🤔.

Merhaba arkadaşlar öncelikle. Videoları izliyorum ama sadece 240 Hz arasında 1 salise gecikme falan oluyor.
60 Hz abartılacak kadar kötü mü size göre? Laptop oyuncusuyum. 60 Hz kullanıyorum.

Ben şu an 60Hz kullanıyorum kötü değil fakat eğer 1-2 gün 144Hz falan kullanırsan 60Hz ciddi bir şekilde kasıyor gibi gözüküyor. birkaç gün internet kafeye gitmiştim eve geldikten sonra oyuna girdiğimde CS:GO'da falan kill bile alamıyordum sanki 10FPS oynuyor gibiydim 5-6 güne gözüm anca alıştı :D

Hepsi öyle değil.
Videolar evet fakat filmler/diziler 24 FPS üstünde bant genişliği sınırında kalıyor, Amerika 30 FPS'di hatırladığım kadarıyla, 60Hz priz frekansından kaynaklı.

Ayrıca 24 FPS'te daha iyi motion blur elde edileceğinden daha akıcı görüntü alındığından da 24 FPS.

Geri
Yukarı