60 Mbps İnternetin Düşük Hız Alma Sorunu

Ping'i yazmamışsınız o yüzden istedim sizin sorununuz internet hızınız ile değil pinginiz ile alakalı. Öncelikle VPN kullanırken pinginiz çok fazla artar bu çok normaldir. Ayrıca indirme ve yükleme hızınız da düşer belki bazı ücretli uygulamalar hızınızın düşmesini oldukça azaltabilir ama yinede düşecektir.
İnternet sağlayıcınızdan kanal değişikli talebinin de bulunmanızı tavsiye ederim.

Ben normal, VPN'siz, kullanımdaki düşük hızdan bahsediyordum. Sadece VPN'in, web proxy'nin yarattığı farkı gerçekleştiremediğini anlatıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Salaklığımdan değil sizin anlatma konusunda ki sıkıntılarınızda dolayı anlamakta zorluk çekiyorum! Pingin olabilir diyorum. Ping sadece VPN de olmuyor. Şimdi buraya kadar yazdıklarım baştan oku. Anladın mı? Anladın diye umuyorum.
Tabi ki olacak birin de başka bir ülkeye üzerinden bağlanıyorsun birinde vekil sunucuya bağlanıyorsun.
Bir daha da hakaret etmeden önce yazdıklarını oku acaba ben ne saçmalıyorum diye.

Pingim olabilir derken? 13 ms pingim sizce fazla mı allah aşkına söyleyiverin @daenerys targaryen. Benim pingle alakalı hiçbir sorunum yok. Zaten ilk başta bunu belirtmememin sebebi de bu idi. Ancak Pingimi görüp de olayı VPN ya da Ping fazlalığı ile bağdaştırmanızı anlayamadım açıkçası. Ben kendimce ne VPNin ne olduğunu bilmeyecek kadar salağım, ne de karşımdakinden böylesini bekleyecek kadar. Herhangi birine düşünmeden hakaret edecek kadar kıt bir insan değilim. Sizi dikkatsizliğinizden dolayı eleştirmeme rağmen belli bir sebepten zekanız üzerine alındınız herhalde. Bir de utanmadan bana lafımı geri satıyorsunuz.

Pingim olabilir derken? 13 ms pingim sizce fazla mı allah aşkına söyleyiverin @daenerys targaryen. Benim pingle alakalı hiçbir sorunum yok. Zaten ilk başta bunu belirtmememin sebebi de bu idi. Ancak Pingimi görüp de olayı VPN ya da Ping fazlalığı ile bağdaştırmanızı anlayamadım açıkçası. Ben kendimce ne VPNin ne olduğunu bilmeyecek kadar salağım, ne de karşımdakinden böylesini bekleyecek kadar. Herhangi birine düşünmeden hakaret edecek kadar kıt bir insan değilim. Sizi dikkatsizliğinizden dolayı eleştirmeme rağmen belli bir sebepten zekanız üzerine alındınız herhalde. Bir de utanmadan bana lafımı geri satıyorsunuz.
Dostum rica edeceğim şu kalıplarını bir yık da ne demek istiyorum bir araştır anlamaya çalış. Senin hız testi yaptığın sitede pinginin düşük olması tüm sitelerde düşük olacağı anlamına gelmez. Ping bağladığın sitenin serverı ile arandaki zaman aşımıdır yani senin pingini ölçtüğün zaman düşük olması senin internet sağlayıcıdan zaman aşımının fazla olmadığı gösterir ama bir sitede pinginin düşük olması her sitede düşük olacağı anlamına gelmez çünkü her site farklı bir server kullanır dolayısıyla da senin kullandığın kanal girmek istediğin bir çok sitede sana iyi performans vermeyebilir veya doğrudan sitenin serverında da kaynaklanabilir. Daha basit anlatmak gerekirse İstanbul'dan Edirne'ye hızlı gidiyor olman Ankara'ya da hızlı gideceğin anlamına gelmez çünkü hem trafik olabilir hemde fark etmesen de İzmir üzerinden gidiyor olabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak konuya bir gelişme olarak, Google Chrome dışındaki tarayıcılarda; özellikle Youtube ve Gmail dışındaki sitelerde normal hızda gezinebildiğimi gördüm. Ancak şimdi öteki tarayıcılar ile alakadar bir sorunu çözebildiğim için onları denemekte geciktim, özür diliyorum. Chroma gelince, düzeltmek için aklıma gelen her şeyi denedim. Chromun geçmişini ve çerezlerini silip güncelledim. Silip bir daha yükledim. Ancak bazı siteler hala yüklenmekte sıkıntı çekiyor.

@LauraWells, modem şifresini bilmiyorum da; modemi resetledikten sonra sorulur mu. Sorulacak ise şifreyi nereden öğrenebilirim.

@Handsome Reis , DNS geçmişini son tespitten sonra dahi silmemi işe yarar görüyor musunuz?

@daenerys targaryen, Ping ile herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ping ile herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ping ile herhangi bir sorun yaşamıyorum. Bu yüzden ilk başta Ping değerlerini belirtmememin nedeni gerçekten de Ping ile olabilecek sorunları analiz etmiş olmamdı. Birçok farklı server arasında Ping testi yapmıştım buraya gelmeden. Hatta sonrasında bu durumun Ping ile alakalı olmadığını VPN ve web proxy ile denemeler üzerinden sanırsam sizin aksinize anlayabildim. Ancak siz objektiv bir şekilde sitenin konumuma olan uzaklığından kaynaklanmayan bir sorunu tamamen Ping sorunu olarak tanımlamışsınız, sağolasınız. Bir de sanki sorunum VPN ile herhangi bir alakası varmış gibi açıklama yaparsınız ve sonra da sözünüzün arkasında durarsınız. Hiç alınmayın, aynı gururla üstten alın hep. Sonracıma, siz bana VPN konusununda bilgisiz olduğum kanısında söylediğiniz şeyden sonra normal bir insanın biraz utanması gereken yerde siz cevap olarak aynı hatayı bir daha yapıyorsunuz. Ben Ping nedir, ne değildir; gayet iyi biliyorum. Ben buraya sorunuma çare aramaya geldim, siz gelmiş bana Ping hakkında ders veriyorsunuz güya. Rica ederim ki ortalığı birbirine kattığınızın farkına varın ve tatlıya bağlayalım bu durumu. Ve lütfen bundan sonraki yazdıklarımı dikkatlice okuyup ona göre yazılması gereken üsluba ve konuya karar verin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı