6000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
5000-6000

qu1cks

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlarım. Uzun yıllar sonra bilgisayar toplama evresine sonunda gelebildim fakat geldiğim dönem pek hayırlı bir dönem değil. Bütçem 5000 ile 6000 TL arasında değişiyor. Geleceğe yönelik yükseltmelere açık bir bilgisayar toplamayı planlıyorum. Bu yüzden aklımda APU sistem toplamak geçiyor. Bütçemin yettiği kadarıyla tüm sistem önerilerine açığım.

Bu bütçede APU toplanmaz ki? 10400F+ GT1030 her türlü daha iyi olur.

Şu dönemde ekran kartlarına fazla para vermek gelmiyor içimden. Geleceğe yönelik upgrade açık bir sistem toplamak nedense daha mantıklı geliyor.

Sinerji Warmachine Ryzen 5 1600 8GB 256GB SSD GTX1650
Bütçenizi az da olsa arttırırsanız APU'dan kat kat daha iyi olur.

1650 ekran kartına çoğu kişi para verilmez gibisinden yorumlarda bulunmuş. Aklımdan o sistemi almak geçmişti ama 1650 yorumlarından sonra vazgeçmiştim.

Şu dönemde ekran kartlarına fazla para vermek gelmiyor içimden. Geleceğe yönelik upgrade açık bir sistem toplamak nedense daha mantıklı geliyor.
Senin kararın. Fiyatını hak etmeyen bir 1650 ve eksik sistem mi? Yoksa 10400F ile tam donanımlı ileride sadece ekran kartı upgrade yapman gereken bir sistem mi?
Rekabetçi oyunlar oynayacağım dersen 1030+tam donanımlı sistem bana göre daha iyi olur.

Geri
Yukarı