6000 TL'ye sistem önerisi

Bu şekilde 4850₺ tutuyor. A320 anakartların fiyatları da 1900₺ civarında geziyor. B450 seçmek daha mantıklı geldi, fiyatlar aynı çünkü.

APU sistem olduğu için çift kanal RAM kullanmak, performansı daha da arttırdığını biliyorum fakat 3600 MHz RAM'ler de 4 GB bulamadım, anakartda 2 slotluk RAM var.

Çok eski model kasa, HDD ve 450W PSU'm var. Bunları ileride yenilerim ben. Sizce nasıl olmuş, bu fiyatta toplanabilecek en uygun sıfır sistem bu şekilde.
Oynayacağım oyunlar sadece Valorant ve LoL, eğer ileride fikrim değişirsede ekran kartı takarım, performansı daha da artar.
Siz ne dersiniz?
@Yiğitt35

@taskspc

Güç kaynağı endişen varsa halihazırda bir sistemde OCCT testi ile limitleri zorla. Watt hesaplaması yap ona göre idareten kullanırsın. PSU için bu çözümü sunabilirim. Onun dışında planın gayet tıkırında mümkünse işlemcide R5 platformuna geç. R3 bir süre sonra seni yorar diye düşünüyorum uzun vadeli olsun.

@Yiğitt35
Hocam bir hesap yaptım ve size de sormak istiyorum,
Benim toplayacağım sistem şu şekilde olacaktı ilk etapta;

-İkinci el r3 3200G 1000₺
-Asrock B550 2150₺(A320 dahil neredeyse çoğu am4 anakartlar 1800₺ den başlıyor, en azından B550 olsun dedim az bir farkla)
-8Gb 3200Mhz ram 650₺

Bu şekilde 3800₺ ediyor.Elimde çok eski psu,kasa ve hdd var, bunlar ile bir süre daha idare edilebilir fakat eninde sonunda mecbur değişmesi lazım.
Bunlarda değiştiğinde 8000₺ civarında ediyor tüm sistem.Düşündüm de bunların hepsini hazır bir şekilde alsam ne kadar eder, oda 8000₺ ediyormuş.
Sizce şu sistemi alayımmı, ne dersiniz?
Hemde mağaza garantili olur.

Ekran kartı ve yeni bir işlemci takmak istediğimde de hesaplıyorum, hazır sistem fiyatlarına denk geliyor yine, zarar ettirmiyor yani.
Sizce alayım mı bu şekilde hazır olarak?
(Kasa ve psu'nun değişmesi lazım mağaza ile konuşacağım fiyat farkı ne kadar olacak diye öğreneceğim)

@Yiğitt35
Hocam bir hesap yaptım ve size de sormak istiyorum,
Benim toplayacağım sistem şu şekilde olacaktı ilk etapta;

-İkinci el R3 3200G 1000₺
-ASRock B550 2150₺(A320 dahil neredeyse çoğu AM4 anakartlar 1800₺den başlıyor, en azından B550 olsun dedim az bir farkla)
-8 GB 3200MHz RAM 650₺

Bu şekilde 3800₺ ediyor. Elimde çok eski PSU, kasa ve HDD var, bunlar ile bir süre daha idare edilebilir fakat eninde sonunda mecbur değişmesi lazım.
Bunlarda değiştiğinde 8000₺ civarında ediyor tüm sistem. Düşündüm de bunların hepsini hazır bir şekilde alsam ne kadar eder, oda 8000₺ ediyormuş.
Sizce şu sistemi alayim mi, ne dersiniz?
Hemde mağaza garantili olur.

Ekran kartı ve yeni bir işlemci takmak istediğimde de hesaplıyorum, hazır sistem fiyatlarına denk geliyor yine, zarar ettirmiyor yani.
Sizce alayım mı bu şekilde hazır olarak?
(Kasa ve PSU'nun değişmesi lazım mağaza ile konuşacağım fiyat farkı ne kadar olacak diye öğreneceğim)

Sıfır hazır sistem almanız bence de daha iyi fakat hazır sistemdeki PSU ve kasa da iyi değil, tek avantajı RAM ve M.2 SSD olacak hazır sistemde. Fakat tabii garantili parçalar olacak hazır sistemdekiler de, size kalmış karar, ben hazır sistemi seçerdim.

Sıfır hazır sistem almanız bence de daha iyi fakat hazır sistemdeki PSU ve kasa da iyi değil, tek avantajı RAM ve M.2 SSD olacak hazır sistemde. Fakat tabii garantili parçalar olacak hazır sistemdekiler de, size kalmış karar, ben hazır sistemi seçerdim.
Banada hazır almak daha mantıklı,ayrı ayrı alınca hangi parça bozulursa onu söküp bidaha gönderecende uzun iş, bu şekilde komple veririm daha da güvenli olur, bende pc den pek anlamıyorum, bozulma durumunda bu şekilde bana dahada kolay olur benim için.
Yakın zamanda İstanbul'a gidecektim ,gittiğimde sinerjiye uğrarım, görerek alırım hemde sistemi, kargo biraz sıkıntı olabilir.
Kasa ve psu dediğiniz gibi değişmesi lazım, fiyat farkı ne kadar olursa yazarım size.:)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı