6000 TL'ye sistem önerisi

Anakart sıfır olsun hocam en azından, RAM'ler de ikinci el fiyatları sıfıra yakın.
Sadece işlemciyi ikinci el alayım, daha sonra yenileyeceğim zaten.

Şöyle bir ilan buldum, referansımda var diyor.
İyi midir sizce bu, fiyatı normal mi, bir de testini nasıl yapacağım hocam bunun?
Param Güvende ile alacağım bir de.

2 gün önce 1000₺ ye sıfır ayarında 3200G vardı ama kaçırdım onu.

Sahibinden'in Param Güvende sistemi zaten tamamen alıcıyı koruyor hocam, siz kutuyu açarken vs video çekin işlemcinin pinlerini vs gösterin videoya. Sisteme taktıktan sonra ise Cinebench R23 - PassMark veya OCCT gibi test programları kullanarak test edebilirsiniz videoya alarak yine tabii.

Sahibinden'in Param Güvende sistemi zaten tamamen alıcıyı koruyor hocam, siz kutuyu açarken vs video çekin işlemcinin pinlerini vs gösterin videoya. Sisteme taktıktan sonra ise Cinebench R23 - PassMark veya OCCT gibi test programları kullanarak test edebilirsiniz videoya alarak yine tabii.
Anladım, fiyatda düşmem diyor, 1150₺ yaparım belki, eğer 1150₺ olursa alayımmı?
Test yaptırmayayımmı adama, kendimmi yapayım diyorsunuz?

Elimde 5000₺ bütçe hazır, babamdan da geri kalanını alacağım, aşağı yukarı 6K civarında bütçem olur.
Oynayacağım oyunlar çoğunlukla Valorant ve LoL.
Aklımda şöyle bir sistem var;
-R3 4300 ge 2700₺
-ASRock B550 anakart 2200₺
-8 GB 3200MHz RAM 800₺
Toplam 5700₺ tutuyor.
Elim de çok eski model kasa, PSU ve HDD var. Bunlarla idare edebilirim.
İkinci alternatif de 6K'ya R5 5600G'li sistem almak.
Oynayacağım oyunlar belli aslında, bütçeyi arttırmaya gerek var mı bilemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisini karşılaştıran bir test videosu bulamadım fakat yakın performansı veren işlemcileri koyan video var, oyunlarda ki FPS farkı o kadar fazla değil. Neredeyse aynı.
Sizce ne yapmalıyım?

2. el bak.

Anladım, fiyatda düşmem diyor, 1150₺ yaparım belki, eğer 1150₺ olursa alayim mi?
Test yaptırmayayim mi adama, kendimmi yapayım diyorsunuz?

İşlemci gelince siz de test edin, satın almadan önce adama da test ettirin.

Anakart sıfır olsun hocam en azından, ramler de ikinci el fiyatları sıfıra yakın.
Sadece işlemciyi ikinci el alayım, daha sonra yenileyeceğim zaten.

Şöyle bir ilan buldum, referansımda var diyor.
İyimidir sizce bu, fiyatı normal mi, birde testini nasıl yapacağım hocam bunun?
Param güvende ile alacağım birde.

2 gün önce 1000₺ ye sıfır ayarında 3200g vardı ama kaçırdım onu.
6k bütçede 2. El daha iyi bir sistem dizilebilir ekran kartli şekilde. Bence oyle yapın.

Sıfır olsun diye çer çöp parçaları alırsanız hem oynadığınız oyunlardan zevk alamazsınız hem de elinizde kalır parçalar. 6-7K'ya en kötü 1650 sistem satıyor millet ki o bu düşündüğünüz sistemlerden belki 2 kat fazla FPS veriyor.

İşlemci gelince siz de test edin, satın almadan önce adama da test ettirin.
Hocam bir ilan buldum, adam parçalarıı satmış, anakartı ve işlemcisi kalmış sadece.
Resimlerini istedim wp den, arka pinleri sağlam duruyor, ön kısmında da yazılar v.s. duruyor, kozmetik olarak çizik v.s. bişe göremedim.
Fanıyla 1200₺,fansız 1000₺ diyor.
Param güvende ile satıyor ama işlemciye test yaptırmak istedim, parçlarını sattığı için pc yi açamıyormuş.
Diyor ki siz alın deneyin, bir arıza görürseniz geri gönderin.
Siz ne dersiniz,param güvende ile alacağımya sıkıntı çıkarmı sizce?

Geri
Yukarı