6000 TL'ye sistem önerisi

11230 TL. RAM'den 2 adet aldığınızı varsaydım.

Hocam şu kasayı birkaç gündür takip ediyordum 10.999 TL olan fiyatı 10-20 dk önce 10.399 TL'ye düştü. Sence alınır mı? Axess ile 500 tl puan kazanımı da var. APU olarak alıp sonradan ekran kartı eklemek için sence nasıl sistem? Nova APU | AMD Ryzen 5 5600G | 2 x 8 GB DDR4 | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Hocam şu kasayı birkaç gündür takip ediyordum 10.999 TL olan fiyatı 10-20 dk önce 10.399 TL'ye düştü. Sence alınır mı? Axess ile 500 tl puan kazanımı da var. APU olarak alıp sonradan ekran kartı eklemek için sence nasıl sistem? Nova APU | AMD Ryzen 5 5600G | 2 x 8 GB DDR4 | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Alınmaz. Parçaları çok kalitesiz. Benim attığımı alın sonradan ekran kartı ve işlemci yükseltip mis gibi takılırsınız.

Hocam teşekkür ederim fakat konu değişti, yeni konu açamıyorum, bütçem 11 k değil, 6 k yı geçmesin yani.
İlk sayfada ki mesajlarımda 3 tane sistem yaptım ben, onlar nasıl sizce?

Sıfır olarak imkansız. İkinci ele bakın.

Bilemiyorum hocam değmez o riske girmeye, kendi adıma kesilmiş fatura ile mağaza garantili sistem almak bence daha mantıklı.
10K ya var bir de teknobiyotik de, vatan bilgisayarda buldum ben.
Vatan'da ki daha hoşuma gitti benim.

Asgari ücrette arttığı için bence bu fiyatları bile bulmak zorlaşabilir.Peder bank ile konuşup almaya çalışacağım :D

Yeni konu açamıyorum, bütçem başlıkta yazıldığı gibi değil. 6000₺ yi geçmesin.
Bu konu üzerinden konuşmam gerekliymiş.

Oynayacağım oyunlar Valorant ve LoL çoğunlukla.Daha fazla bir beklentim yoktur Sistemden.

Geçenlerde 2000₺'ye rx 550 ve i5 2400 lü sistem toplamıştım ve sistemi kuramadığımdan dolayı bozuk olduğunu düşünüp geri iade etmiştim tüm parçalarını.Sistemi Toplarken yaşadığım sorunları araştırdıktan sonra tamamen benim cahilliğimden kaynaklandığını öğrendim.

Zaten olsaydı bile Valorant açmayacakmış, H61 anakartın TPM 2.0 desteği yokmuş ve Valorant açılmayacktı.

Şimdi yeniden bir düşünceye daldım ve 3 farklı sistem düşünüyorum. Birincisi: 500₺ farkla H310 anakartla aynı sistemi tpm 2.0 desteği ile valorant oynayabilirim fakat şüpheye düştüğüm konu:

1-Sistemin ikinci el olması
2-Hiçbir parçasında garanti olmaması (eski parça olduklarından garanti olmuyor çoğu modelde)
3-Valorant'da Windows 10 desteğini yakında kesecek diye biliyorum.Windows 12 yakında çıkacak ve çıktığında belki Windows 11'i de kesecek ve anakartın Windows 12 desteği de olmayabilir.
4-Sistemi yükseltmek istediğimde, ekleyebileceğim parçalar kısıtlı.

İkinciside; B550 anakart ve R3 4300 GE li APU sistemi 5800₺ ye toplamak var.Artılarıda;

1-Anakartın Tpm 2.0 desteği var ve Windows 12'yi destekler diye düşünüyorum.

2-Tüm parçalar Sıfır ve Garantili sistem olucak.

3-Sistemi yükseltmek istediğim de sadece ekran kartı alarak bunu kolaylıkla çözebilirim.

Üçüncüsünde: Sıfır B550 Anakart,Ryzen 3 1200 ve rx 550, gtx 660 veya gtx 750 ti'lı sistemi 4000-4200₺'ye toplamak var.
Bundada anakart sadece ileriye dönük, işlemci ve ekran kartıda bir süre daha idare edilebilir fakat yükseltme yapıldığında işlemci ve ekran kartı değişmek zorunda kalacak ve parçalardan sadece anakart sıfır olacak.

Benim PC ile pek bilgim olmadığı için, bir sorun çıkardığında tamir etmekten pek anlamıyorum ve teknik servislere de vermek istemiyorum, hem fazla para istiyorlar hemde güvenmiyorum.Ufak tefek sorunları oluyor, onuda forumda konu açıp düzeltiyordum.
İş yerine Ryzen 3 4300 GE'li apu sistem aldık, çok ta memnumum,bizim işlerimizi çok iyi görüyor. Sıfır olduğu için de hiç sorun çıkartmadı 3 senedir.
Çıkarsa bile aldığım yere götürürüm, kafam daha rahat olur.
2500₺'lik sistemi almak istememin sebebi sadece fiyatı uygun olduğundan.
3 farklı sistemde de istediğim oyunlar da ki FPS değerleri çok yakın.Valorant ve Lol de 100-150 Fps lere kadar çıkıyor ve fazlasıyla yeter bana.Aklım hem 2500₺ ve 5800₺'lik sistemde :D

Elimde çok eski model bir kasa, hdd, ve 450W PSU var. Bunları ileride değiştiririm, bir süre bu parçalarla idare edebilirim.

Sizce ne yapayım ne önerisiniz, İlk veya ikinci yazdığım sistemi uygun fiyata alıp idare etmek mi, yoksa üçüncü sistemi alıp, ileride işlemci ve anakartı değişmeye gerek kalmadan, sadece ekran kartı takarak yükseltme yapmak mı mantıklı olur?
@Yiğitt35 @rebatr
Şu mesajımda 3 tane sistem yazdım hocam, sizce bunlardan hangisi olsun?
Kasa,psu ve hdd'm var.

Geri
Yukarı