6650 XT ekran kartının 78 derece olması normal mi?

Aldığın sistemin incelemesi bu. Kart God Of War, Doom Eternal, BF 2042 vb. oyunlarda 70 ile 74 arası bir sıcaklık değeri vermiş. Ortam sıcaklığı nedir? Kasan nasıl bir yerde duruyor? Arkası kapalıysa sıcak havanın dışarı atılması zorlaşır, bu da sıcaklığı etkiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefondan giriyorum attigin SS yuklenmedi goremedim hocam kusura bakma. Kasanin içindeki fanlari kast etmistim fan ayari derken.

Napmam gerek peki fan hızlarını yukseltmeli miyim?

Sıcaklıklar normal gibi bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten kasadan kasaya değişir ama boşta 40-41 olur yükte 70-78 arası normaldir yani daha farklı bir şey olmaz.

@efe014 kasa ve stok fan iyi bir ikili yapmamış o kasada belli hem boşta hem de yükte sıcaklıkları bayağı bir artırmış. 6650 XT çektiği güce göre buraları görmesi düşük ihtimal. Senin boştaki sıcaklıklara VRAM saat hızı da etki edebilir.

Gelişmiş görüntü ayarlarından monitörü 120Hz yapıp boştaki sıcaklıklara tekrar baksana değişiklik olacak mı?

Aldığın sistemin incelemesi bu. Kart God of War, Doom Eternal, BF 2042 vb. oyunlarda 70 ile 74 arası bir sıcaklık değeri vermiş. Ortam sıcaklığı nedir? Kasan nasıl bir yerde duruyor? Arkası kapalıysa sıcak havanın dışarı atılması zorlaşır, bu da sıcaklığı etkiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet izledim bende bu videoyu ama oyunlara girmeden önce fan ayarlarıyla oynuyor. Dk 8 20 gibi görebilirsin.

Sıcaklıklar normal gibi bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten kasadan kasaya değişir ama boşta 40-41 olur yükte 70-78 arası normaldir yani daha farklı bir şey olmaz.

Aynı bu verdiğiniz değerlerde benim sistem.

@efe014 kasa ve stok fan iyi bir ikili yapmamış o kasada belli hem boşta hem de yükte sıcaklıkları bayağı bir artırmış. 6650 XT çektiği güce göre buraları görmesi düşük ihtimal. Senin boştaki sıcaklıklara VRAM saat hızı da etki edebilir.

Gelişmiş görüntü ayarlarından monitörü 120Hz yapıp boştaki sıcaklıklara tekrar baksana değişiklik olacak mı?

Monitörü 60 Hz kullanıyorum şu an hocam overclock ile en fazla 75Hz e kadar çıkabiliyor ama daha yapmadım PC'yi deniyorum dedigim gibi.

Bilmiyorum ne kadar etki eder ama benim odamda ki ortamda biraz sıcak. Tek penceresi var ve kapı kapalı olduğu için hava akışı sağlayamıyorum pek odaya. Biraz da kafam karıştı açıkçası ne yapmam gerek bu sıcaklıklar normal midir değil midir? Fan ayarlarıyla oynamalı mıyım?

Bilmiyorum ne kadar etki eder ama benim odamda ki ortamda biraz sıcak. Tek penceresi var ve kapı kapalı olduğu için hava akışı sağlayamıyorum pek odaya. Biraz da kafam karıştı açıkçası ne yapmam gerek bu sıcaklıklar normal midir değil midir? Fan ayarlarıyla oynamalı mıyım?

Fanları kükretmeye gerek olmadığını düşünüyorum yalnız ilk işin bir kule tipi soğutucu takmak olsun. Kendi kasamda kasa fanlarını 1000 RPM de yapsam 1700 de yapsam sıcaklık değişmiyordu misal önemli olan sirkülasyon.

Kasanın hava akışına göre 4-5 derece oynar. Yaz aylarında ortam sıcaklığına göre farkedebilir. Aklınızda kalacaksa stress testi yapın ulaştığı maksimum sıcaklığı buraya atın bakalım.

Kasadan kasaya 10 derece ve üzeri de fark edebilir. Ne kötü kasalar ve ne iyiler var.

Fanları kükretmeye gerek olmadığını düşünüyorum yalnız ilk işin bir kule tipi soğutucu takmak olsun. Kendi kasamda kasa fanlarını 1000 RPM de yapsam 1700 de yapsam sıcaklık değişmiyordu misal önemli olan sirkülasyon.

Kasadan kasaya 10 derece ve üzeri de fark edebilir. Ne kötü kasalar ve ne iyiler var.

Kükretmek iyiymiş :D evet tek fanlı sağı solu kapalı kasada kullanırsanız normalden daha fazla ısınır. Ama arkadaşın değerler normal bence. Dediğiniz gibi kükretmek gereksiz olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı