6700K işlemci çok ısınıyor

burak1453

Hectopat
Daha fazla  
6700K işlemcim çok ısınıyor. Boşta 50 derecelerde. Video bile izlerken 70 dereceye çıkıyor oyun oynerken 90 dereceden aşağı inmiyor. En son işlemci kendini kapattı. Sistemi 4 senedir kullanıyorum ilk defa ısıdan kendini kapattı bu aralar bir sorun olduğunu düşünüyorum. Su soğutucu SilverStone tundra TD03-E kullanıyorum termal macunu yeni değiştirdim termal macun color master mastergel maker. Anakartım MSI Z170A GAMING BIOS güncellemesini yaptım. İşlemci voltajı 1170 civarı çalışıyor. Soğutucunun radyatörünü 2 fan ile soğutuyorum. Kasada ayriyeten 4 fan daha var. Fanların dizilimde bir sorun yok sistem ısısı genel olarak 30-40 derecelerde. Ama işlemci ısısı çok artıyor. Sistem tertemiz temizliğini yaptım. Sorun düzelmedi. Başına gelen ve düzeltebilen var mı? Bir de aklıma takılan bir soru soracağım su soğutucumun pompası 2700 lerde çalışıyor olarak görünüyor soğutucu borularından biri sıcak biri çok soğuk normal midir? İşlemcideki sıcak su devir daim olmadığını düşünmeye başladım da ondan soruyorum. Başına gelen var mı çözüm yolu bulamadım ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı