İşlemci çok ısınıyor

Bertan Özdemir

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
1609962267649.png

Herkese merhaba, Tom Clancy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'den çıktım az önce sonuçlar bu şekilde 2 saat oynadım oyunu, CPU maksimum: 93 - GPU maksimum: 76 derece ısınmış. Valorant oynarken bu kadar ısınmıyor CPU maksimum: 78 falan oluyor ama GTA 5 ve Tom Clancy'de sonuç bu şekilde. Ne yapmam gerek bu işlemcinin çok ısınmaması için?
Edit: Bu görseli oyundan çıktıktan sonra çektim. / Çok özür dilerim sistemimi yazmamışım, bilgisayarım bir Laptop ve markası "Acer Nitro 5 An515-43" İşlemci Modeli: "AMD Ryzen 5 3550H" - Ekran Kartım: "AMD Radeon RX 560X"

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 820682

Herkese merhaba, Tom Clancy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'den çıktım az önce sonuçlar bu şekilde 2 saat oynadım oyunu, CPU maksimum: 93 - GPU maksimum: 76 derece ısınmış. Valorant oynarken bu kadar ısınmıyor CPU maksimum: 78 falan oluyor ama GTA 5 ve Tom Clancy'de sonuç bu şekilde. Ne yapmam gerek bu işlemcinin çok ısınmaması için?
Edit: Bu görseli oyundan çıktıktan sonra çektim.

İşlemci R7 4800H mı? Belirtmemişsiniz.

Gördüğüm kadarıyla laptop kullanıyorsunuz. Cihazınızı kullanırken altında hava akışı olduğundan emin olun. Hava kanalları kapanmasın ısınan hava rahatça çıksın ve iyi bir soğutucu alabilirsiniz. Termal macun değişimine de gidebilirsiniz.

Laptoplarda maalesef kasa gibi hava akışı olmadığı için böyle sıcaklık değerleri normal :)

Geri
Yukarı