İşlemci ve SSD çok ısınıyor

TechnoSorun

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Nereye yazsam çözüm bulamadım. Artık çözüm bulunsun istiyorum. İşlemci boşta 61 dereceleri SSD boşta 50 dereceleri görüyor benim 1 tane HDD arızalı ama onu kullanıyorum ondan ısı yüksekliği olabileceğini düşünüyorum montajlar tam yapılı termal macun kaliteli ve 1 hafta önce sürdüm kimse cevap vermemesi halinde soğutucuyu temizlemeyi deneyeceğim arızalı olan hard diski sökmeyi deneyeceğim. İşlemciye voltaj düşürme bile yapmama rağmen sıcaklıklar hala aynı ısı yüksek olduğu için bilgisayarda yavaşladı çözüm bulanamazsa bilen birini etiketlerseniz sevinirim fotoğrafları paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-15 142816.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-15 142816.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran görüntüsü 2023-05-15 142827.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-15 142827.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Nereye yazsam çözüm bulamadım. Artık çözüm bulunsun istiyorum. İşlemci boşta 61 dereceleri SSD boşta 50 dereceleri görüyor benim 1 tane HDD arızalı ama onu kullanıyorum ondan ısı yüksekliği olabileceğini düşünüyorum montajlar tam yapılı termal macun kaliteli ve 1 hafta önce sürdüm kimse cevap vermemesi halinde soğutucuyu temizlemeyi deneyeceğim arızalı olan hard diski sökmeyi deneyeceğim. İşlemciye voltaj düşürme bile yapmama rağmen sıcaklıklar hala aynı ısı yüksek olduğu için bilgisayarda yavaşladı çözüm bulanamazsa bilen birini etiketlerseniz sevinirim fotoğrafları paylaşıyorum.
Termal macunu ince bir şekilde sürdünüz mü?

Merhabalar. İşlemcinin pinlerinde bir sıkıntı var mı? Herhangi bir yamukluk vs? Bir de bilgisayar açıkta ve boştayken cpu kullanım yüzdesi ne durumda? Bunlarla ilgili bir sıkıntı yoksa soğutucuyu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ancak ssd nin ısınma sebebini anlayamadım, anakart sıcaklık derecesi ne durumda?

Merhaba. İşlemcinin pinlerinde bir sıkıntı var mı? Herhangi bir yamukluk vs? Bir de bilgisayar açıkta ve boştayken CPU kullanım yüzdesi ne durumda? Bunlarla ilgili bir sıkıntı yoksa soğutucuyu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ancak SSD'nin ısınma sebebini anlayamadım, anakart sıcaklık derecesi ne durumda?

Soğutucuyu sökerken işlemci soğutucuya yapışmıştı kontrol ettim pinlerinde yamukluk falan yok boşta kullanım yüzdesi %8 vs. bazen %30 da olabiliyor ama soğutucuyu temizlesem çok fark olacağını sanmıyorum.

Soğutucuyu sökerken işlemci soğutucuya yapışmıştı kontrol ettim pinlerinde yamukluk falan yok boşta kullanım yüzdesi %8 vs. bazen %30 da olabiliyor ama soğutucuyu temizlesem çok fark olacağını sanmıyorum.
Anakart da bunlar gibi çok ısınıyor mu?

Kasadaki hava akışı düzgün değilse ısınabilir SSD zaten çok isinan bir şey olmaması lazım islemci konusunda eğer düzgün bir termal ile yenilediyseniz sogutunuz temiz tozunu falan aldiysaniz kasa hava akisindan derim bosta 45 derece çok yüksek bir değer değil bu arada bence islemciye göre değişir tabii ama bilemedim.

Anakart da bunlar gibi çok ısınıyor mu?

Anakart 20 derece 29 derece geziyor.

Kasadaki hava akışı düzgün değilse ısınabilir SSD zaten çok isinan bir şey olmaması lazım islemci konusunda eğer düzgün bir termal ile yenilediyseniz sogutunuz temiz tozunu falan aldiysaniz kasa hava akisindan derim bosta 45 derece çok yüksek bir değer değil bu arada bence islemciye göre değişir tabii ama bilemedim.

Kasada hava akışını nasıl sağlarım?

Anakart 20 derece 29 derece geziyor.

Kasada hava akışını nasıl sağlarım?
O zaman arkadaşın dediği gibi hava akışına bakmakta fayda var. Kasanın içerisinin bir resmini atma imkanın varsa daha net yardımcı olabiliriz.

O zaman arkadaşın dediği gibi hava akışına bakmakta fayda var. Kasanın içerisinin bir resmini atma imkanın varsa daha net yardımcı olabiliriz.

Tamam çekip atarım.

Kasanın içi bu şekilde kasada kabloları gizleyebileceğim bir boşluk yok.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-05-16 saat 12.25.57.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-16 saat 12.25.57.jpg
    159,6 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Görsel 2023-05-16 saat 12.25.58.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-16 saat 12.25.58.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı