6750 XT için monitör tavsiyesi

Peki teşekkür ederim bir de bir şey fark ettim. Az önce bilgisayarı açtım ekran kartının fanları dönmüyor. Açılışında vs bir sıkıntı yok. Ama kart daha bugün geldi yeni taktım bu neden olabilir?
Zero rpm mode açıksa fanlar dönmez, açık tutmakta fayda var. Ben 60 derece olana kadar fanları kapalı tutuyorum.valorantı 4k 144hz oynarken fanlar bazen açılmıyor bile yani, ömürlerinden yemeye gerek yok 60 derece bir şey değil sonuçta.

Anladım öyleymiş bir an endişe etmiştim. Bahsettiğiniz özelliği açtım monitörün çözünürlüğünü 2K ya alayım değil mi şimdi. 7680x4320'ye kadar çözünürlük seçenekleri çıktı ekran ayarlarında.
Evet oradan 2560x1440 seçeneğini seçin. Ekran kartınızın 2k performansını böyle deneyebilirsiniz. Sizi tatmin ederse 2k monitöre geçebilirsiniz.

Anladım öyleymiş bir an endişe etmiştim. Bahsettiğiniz özelliği açtım monitörün çözünürlüğünü 2K ya alayım değil mi şimdi. 7680x4320'ye kadar çözünürlük seçenekleri çıktı ekran ayarlarında.
Oyunun ayarlarından alacaksın 2kya güzel görüntü verirse 4k masraf etmene gerek olmaz diye düşünüyorum.

Oyunun ayarlarından alacaksın 2kya güzel görüntü verirse 4k masraf etmene gerek olmaz diye düşünüyorum.
Hocam onla gerçek 2k'yı bir tutmayalım şimdi. Tabi 1080'den iyi görüntü verir ama fps'i idealde gerçek 2k'yq geçilmesi taraftarıyım.

Geri
Yukarı