6S'i iPhone 4 Adaptörüyle Şarj Etmek Sorun Çıkarır mı?

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 6S'i yurtdışından aldım, malum adaptörün ucu 3 dişli ve buradaki prizlere uymuyor. Ben de çareyi eski iPhone 4'ün adaptörüne 6S'in USB'sini takarak şarj etmekte buldum. Herhangi bir sorun çıkarır mı?

iPhone 4'ün adaptörüne bakın 5V 1A değerini veriyorsa herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Değerin daha yüksek olması zarar verebilir fakat yüksek olacağını sanmıyorum. Düşük olması da bir sorun çıkarmaz sadece biraz daha yavaş sarj olur. İçim rahat etmez diyorsanız 5V 1A değerinde kaliteli,markalı bir adaptör işinizi görecektir.

iPhone 4'ün adaptörüne bakın 5V 1A değerini veriyorsa herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Değerin daha yüksek olması zarar verebilir fakat yüksek olacağını sanmıyorum. Düşük olması da bir sorun çıkarmaz sadece biraz daha yavaş sarj olur. İçim rahat etmez diyorsanız 5V 1A değerinde kaliteli,markalı bir adaptör işinizi görecektir.

Yüksek olunca telefon ayarlıyor diye biliyorum, hatta iPad adaptörü 2A olmasına rağmen Apple sitesinde bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmiş.

Yüksek olunca telefon ayarlıyor diye biliyorum, hatta iPad adaptörü 2A olmasına rağmen Apple sitesinde bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmiş.

Dediğiniz doğru telefon ihtiyacı kadar çekecektir fakat ben bu şekilde bir tableti harcadım. O günden beri temkinli davranıyorum. Belkide kullandığım tablet işe yaramazdı bilemiyorum. [emoji23]

Aynen, 6S ile 4'ün amper ve volt değerleri birebir aynı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı