7 bin 500 Sözleşmeli Erbaş Alınacak!

@qweqweee geri ödeme çıkıp çıkmadığını bilemiyorum da zenginlerin askerlik yaptığını göremezsin. Fakir ve garibanlar yapıyor genel olarak.
Ben 97/4 yaptım. O zamanlar bedelli ve askerlik düşecek dediler. Torunuma vurdu 6 ay yaptı. Ben 50 kere gitsem o kadar güzel yerlere düşemem, çok şanslıydım. 😀

Bedelli askerliğin fiyatı hayatta düşmez :D Teğmen maaşlarına oranla belirleniyordu diye hatırlıyorum ücretleri, yanlış da olabilir. Yanlışsa düzeltirseniz sevinirim. Askerlik yapmak istemeyen birçok kişi varken bedelli askerliğin fiyatının düşeceğini sanmıyorum da şimdiki askerlik de askerlik değil.

Olası savaş durumunda da silah tutmayı bilmeyen birçok asker var. Seriden profesyonel askerlik sistemine geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Askerlik zorunlu olmamalı, isteyenler askerlik yapmalı ve askerlik eğitimi de daha düzgün ve ciddi verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bedelli askerliğin fiyatı hayatta düşmez :D teğmen maaşlarına oranla belirleniyordu diye hatırlıyorum ücretleri, yanlış da olabilir. Yanlışsa düzeltirseniz sevinirim. Askerlik yapmak istemeyen birçok kişi varken bedelli askerliğin fiyatının düşeceğini sanmıyorum da şimdiki askerlik de askerlik değil.

Olası savaş durumunda da silah tutmayı bilmeyen birçok asker var. Seriden profesyonel askerlik sistemine geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Askerlik zorunlu olmamalı, isteyenler askerlik yapmalı ve askerlik eğitimi de daha düzgün ve ciddi verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben askerde silah bakımından bir şey öğrenmedim kendimi eğittim uzun namlulu tüfekler ve özellikle tabancalar tarafında sağlam eğittim kendimi. Askerde şimdi 3 mermi atıyorlar oda hedefe belki bir kerelikte sök tak yani böyle olmaz. 6 ay gidene 2 ay silah eğitimi vermesi lazımki hayatı boyunca unutmasın olası bir durumda.

Geri
Yukarı