Ali Erbaş: Diyanetin bütçesi yetersiz

Diyanet işleri başkanı böyle bir açıklama yapmış :D Yapmayı isteyip yapamadıkları hizmetler ne acaba? Milli Eğitim Bakanlığından daha fazla bütçesi varken diyanetin buna yetmiyor demek neyin nesi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz, güç bizim elimizde değil. Günümüzün ve bir çok büyük insanın (benim görüşümce yanlış) anlayışı cami yapıldığında partiyi daha da değerli kıldığında ve ekonominin şahlanması ile yorumlaması, Türkiye hala ayakta yalanları ile kandırılmasından ibaret.

Gerçekten anlamıyorum benim oturduğum evin yakınında 4 tane cami var ve milyonlarca lira "ihtiyaç olmayan" şatafatlı güzel görünümlü cami inşa etmek yerine neden ekonomiye katkı da bulunulmuyor, ekonomi desek zaten ortada, yönetim desek zaten ortada, TL'nin itibarı yerle bir olmuş, Türkiye gri listede ve TL hala daha da değer kaybedecek çünkü hükümetin verdiği reformlar sözü hala tutulmadı, ekonomik anlamda ilerleme kat edemedik, işsizlik azalmadı, tam aksine artıyor. Enflasyon halen artıyor, kişi başı düşen $ geliri artmadı tam aksine yokuş aşağı düşüyor, artık bir gram altın bile alınamayacak seviye de. Hükümetin bizler için yaptığı betonları kemireceğiz gibi duruyor (!) Bu yıl ablamın nişanında taktığım yarım altını 1600 TL ye almıştım, şu an 2100 TL den satılıyor. Bu halk bize verdiği yanlış seçimler ile daha ne kadar eziyet etme peşinde acaba...

İsteyen her insan ona en yakın 1 camiye de gidebilir, keşke geçmişten kalan camileri restorasyon yapıp daha da cami eklemek yerine bu ülkeye gerçek anlamda katkısı olan adımlar atılsaydı, lütfen sözlerimi yanlış anlamayın. Bende Müslümanım ve hükümet gerekli görürse ve o İlçe de, belki de mahallelerde cami bulmazsa kendince cami yapmayı haklı görebilir ama 3-4 tane yapmak da nedir be arkadaş! Keşke din siyasete karıştırılmasa fakat güncel Türkiye bundan ibaret maalesef ki...

Geri
Yukarı