7 Nisan'da ABD'de COVID-19 nedeniyle bir günde 1970 kişi hayatını kaybetti

Şu ana kadar bir günde gerçekleşen en yüksek ölüm sayısı. İnsan ABD'nin haline baktıkça Çin'in verilerinin güvenilirliğini sorguluyor. Çin'in toplam ölü sayısının yarısından fazlası ABD'de bir günde gerçekleşti.

1586326197559.png

Ellerinden geleni mi yaptılar ? Vaka oranlarını saklıyorlar sadece orada günde 3000 - 4000 kişi öldüğüne eminim ama kanıtlayamam .
Peki ne yapmaları lazımdı? Halk sokakta değildi, yemeğe kadar kapıya götürdüler, dükkanlar kapalıydı, sürekli duyurular yapıldı, hatta başkan bile ziyarette bulundu maskesiz.

Çin'in kendi içinde bir gıda terörü gerçeği var. Bu uzun yıllardır böyle ve bu terörün getirdiği virüs vardı zaten ama neden şimdi yayıldı. Virüsün dünyaya bu derece büyüklükte yayılması; deprem, sel, fırtına, çığ felaketi, yangın ve diğer doğal afetler, hatta İran'lı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ve Ukrayna'da düşürülen uçaklar gibi olaylardan hemen sonra yaşanması bana tesadüfi bir durum gelmiyor.​

Ellerinden geleni mi yaptılar ? Vaka oranlarını saklıyorlar sadece orada günde 3000 - 4000 kişi öldüğüne eminim ama kanıtlayamam .
Ateist misiniz? Genelde yemin ederim ama kanıtlayamam sözü kullanılır eminim ama kanıtlayamam demişsiniz, fakat bu da güzelmiş :)

Bu arada aynı şeyi düşünüyorum. Ne oldu yani 3 bin kişi öldü herkes bağışıklık mı kazandı, hayat normale döndü yine bulaşmaya devam eder çünkü. Ya bi ilaç buldular ölü sayısı o yüzden yok ya da saklıyorlar. Başka açıklaması olamaz bunun.

Ateist misiniz? Genelde yemin ederim ama kanıtlayamam sözü kullanılır eminim ama kanıtlayamam demişsiniz, fakat bu da güzelmiş :)

Bu arada aynı şeyi düşünüyorum. Ne oldu yani 3 bin kişi öldü herkes bağışıklık mı kazandı, hayat normale döndü yine bulaşmaya devam eder çünkü. Ya bi ilaç buldular ölü sayısı o yüzden yok ya da saklıyorlar. Başka açıklaması yok olamaz bunun.
Ateist değilim ama pek yemin etmem o yüzden eminim yazdım :D . Ama ilaç bulduklarını da pek düşünmüyorum çünkü ilaç bulan bir ülke bu durumu leyhine çevirirdi . Türkiye ' nin ilacı bulma potansiyeli var bence bu durumu ekonomik olarak avantaja çevirirsek gayet iyi olur .

Ateist değilim ama pek yemin etmem o yüzden eminim yazdım :D . Ama ilaç bulduklarını da pek düşünmüyorum çünkü ilaç bulan bir ülke bu durumu leyhine çevirirdi . Türkiye ' nin ilacı bulma potansiyeli var bence bu durumu ekonomik olarak avantaja çevirirsek gayet iyi olur .
Bence çeviririz ama çevirtmezler.

Burada onların bir suçunun olduğunu düşünmüyorum. Senin açından baksak bile adamların suçu olmuyor. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar virüs için. Burada aslında diğer ülkelerin sağlık sistemi ve temizlik anlayışlarında sıkıntı var.
Dünya sağlık örgütüne bulaşıcı değil dediler COVID-19 için.
Gizleyebildikleri kadar gizlediler.
Dünyaya duyuran doktoru Çin'li polisler dövdü.
İlk haber yapan gazetecilerden haber alınamıyor, muhtemelen öldürdüler.
Başlarda sınırlarını kapatan ülkelere sitem ettiler, trip attılar.

Bu virüs Çin hükümeti yüzünden yayıldı.

Dünya sağlık örgütüne bulaşıcı değil dediler COVID-19 için.
Gizleyebildikleri kadar gizlediler.
Dünyaya duyuran doktoru Çin'li polisler dövdü.
İlk haber yapan gazetecilerden haber alınamıyor, muhtemelen öldürdüler.
Başlarda sınırlarını kapatan ülkelere sitem ettiler, trip attılar.

Bu virüs Çin hükümeti yüzünden yayıldı.
Bunu yapmasının sebebi kendi ülkesinde virüsü alt edebileceğini düşünmesiydi. Dayak yiyen doktor başka sebepten ötürü dövüldü diyorlar, Çin hükümeti elinden geleni yaptı. Ancak sınırdan çıktı ve dünyanın sorunu oldu, dalga geçen veya ciddiye almayan ülkelerin sonu belli. Direkt Çine suçu atmak tamamen saçmalık olur, zira suçladığımı ülke şu anda virüsü en iyi durduran ülkedir. Sık sık Çinden bilgiler alıyorum, birçoğu dediğiniz ile uyuşmuyor.

Bunu yapmasının sebebi kendi ülkesinde virüsü alt edebileceğini düşünmesiydi. Dayak yiyen doktor başka sebepten ötürü dövüldü diyorlar, Çin hükümeti elinden geleni yaptı. Ancak sınırdan çıktı ve dünyanın sorunu oldu, dalga geçen veya ciddiye almayan ülkelerin sonu belli. Direkt Çine suçu atmak tamamen saçmalık olur, zira suçladığımı ülke şu anda virüsü en iyi durduran ülkedir. Sık sık Çinden bilgiler alıyorum, birçoğu dediğiniz ile uyuşmuyor.
Bu virüs çin yüzünden bu halde dünyaya geç duyurdular sakladılar, DSÖ başkanı onların sectirdigi biri ona da baskı yaptılar o da dünyayı bilgilendirmedi. Çin kendi içinden bilgi verenleri öldürdü ortadan kaldırdı. Hala gelmiş biri çini savunuyor. En baştan çin dünyayı adam gibi bilgilendirip uyarsaydı ya da dış dünyayı kendi ülkesine kapatsaydı yabancı insan kabul etmeseydi şu an dünya bu halde olmazdı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı