Fransa'da hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19'dan hayatını kaybetti

Dün Fransa'da ölen 299 kişi arasında hiçbir hastalığı bulunmayan 16 yaşındaki bir genç kızın olduğu açıklandı. Birçok ülke genç ölümleri konusunda detaylı açıklama yapıyor ama yeni görüşe göre ileri yaşlar kadar olmasa da gençler de risk altında.

Çok yakın arkadaşım COVID-19'a yakalandı. Kendisi sağlıklı ve kendine özen gösteren birisi spor resmen yaşam anlayışı yurt dışı seyahatinden virüsü kaptı ve çok kısa konuşmamız oldu bana dediğini aynen size aktarıyorum.

"Kardeşim hatırla 100KG bench altında beraber antrenman yaparken bize hiçbir şey olmayacakmış gibi laflar ederdik. Bu öyle bir şey değil nefes almak için her seferinde dua ediyorum"

B ve C vitaminleri tüketmeye özen gösterin çünkü B ve C vitaminleri idrarla beraber günlük gidiyor gene B vitamini vücutta salgılanıyor. C vitamini alın lütfen.

Arkadaşlar bunlardan anlaşıldığı gibi, bağışıklığı güçlü arkadaşlar taşıyıcı, lakin ölme riski de var. Nefes alım çok zorlaşıyor. Atlatmanız yüksek ihtimal. Ama yine de çok dikkat edin, evinizde kalın. Çıkmamaya özen gösterin. Ülkemizde atlatalım.

Geri
Yukarı