Fransa'da hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19'dan hayatını kaybetti

Dün Fransa'da ölen 299 kişi arasında hiçbir hastalığı bulunmayan 16 yaşındaki bir genç kızın olduğu açıklandı. Birçok ülke genç ölümleri konusunda detaylı açıklama yapıyor ama yeni görüşe göre ileri yaşlar kadar olmasa da gençler de risk altında.

O değilde Cermenler ölmüyor, Latinler kırılıyor. Genetik faktörlerin ölüm oranında etkili olduğunu düşünmeye başladım.
Irklar arasında fark var desen yanlış. Irklar sosyal tabirlerdir. Virüsler bölgelere göre yayılım ve etki gösterebilirler. Bunun nedenleri arasındaki bölgede yaşayan yaşlı nüfus, bölgeye gelen virüsün geçirdiği mutasyon, bölge insanlarının bireysel bağışıklık farkı buna etki eder.

İnsanlar arasında genotip farklar vardır. Genotip nedir kısaca bir canlının genetik kodlarının tamamıdır. İnsanlar arasında nükletotit düzeyde de bireyler arasında fark vardır. Ancak bu tür farklılıklar belli bir gruba özgü ırklar yaratacak şekilde ayrımlaşmazlar.

Arkadaşlar bunlardan anlaşıldığı gibi, bağışıklığı güçlü arkadaşlar taşıyıcı, lakin ölme riski de var. Nefes alım çok zorlaşıyor. Atlatmanız yüksek ihtimal. Ama yine de çok dikkat edin, evinizde kalın. Çıkmamaya özen gösterin. Ülkemizde atlatalım.

Evde kilitlimi kalalım zekanıza hayran kaldım delirdiniz'mi? Siz abartmayın bu olaylar milyonda 1 lütfen Allah'ım yarabim ya ölümcül değil kimse eve kilitleyemezsiniz hiçbir zararı yok dışarı çıkmanın.

@DarkNight_ düşüncenin gücü diye bir şey var ve her düşündüğümüzde konuştuğumuzda aslında düşündüğümüze onu çekeriz bu bilimsel olarak da kanıtlandı hatta kitabı var bu konuda bilip bilmeden konuşmayın.
@Mithat Berhan bir de gülüyorsunuz gerçekleri söylüyorum 363 milyon yakalanandan sadece 5,63 milyon kişi öldü oranladığımızda ki yakalananlar çok daha fazla ölüm oranı buna göre en fazla %2 neyi anlamak istemiyorsunuz zaten bu oran günlük ölüm ihtimali ne bu eve kapanalım kilitli kalmaya kafası ya maske mesafe hijyen tedbirlerine uy madem yakalanmak istemiyorsan illede ayrıca düşünce gücü ile iyileşen birçok insan var ve kanserden diyabetten bilimsel olarak kanıtlı bir durum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı