7. sınıfta LGS baskısı hissetmek

Paramenox1

Zeptopat
Selam. Ben 6. sınıftan 7. sınıfa geçtim. 2 sene sonra da malumunuz LGS var ve ben LGS'den 500 tam puan çekmek zorundaymış gibi hissediyorum (nedenini sormayın).
Üzerimde de baskı var. Yapamazsam herkes dalga geçecek gibi hissediyorum. Ne yapabilirim, ne önerirsiniz bu baskıyı üzerimden atmam için? Çok strese giriyorum ve korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmaya başlasan iyi olur. Ama LGS çok da önemli bir sınav değil. Kaderini falan belirlemiyor. İyi bir lise kazanırsan iyi bir ortamın olur. Çevrendeki insanlar çalışkan olur. Hedefleri yüksek insanlar olur. Kötü bir lise kazanırsan tuvalete girdiğinde 2 dal içmiş kadar olursun. Ama sonuçta anlatılan dersin pek bir farkı yok. Çalışmak isteyen her türlü çalışır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse dalga geçemez bundan emin olun. Hedef belirle. O hedef için çalış çabala. Hem stresin gider hem de başarınca farkı göreceksin.

''Bir sınav her şey değildir fakat her şey bir sınavdır.'' bu cümlede açıklanmak istenen yaşamı tek bir sınavdan ibaret görmemeniz gerektiğidir çünkü yaşayacağınız yaşamı bir sınav değil yine siz belirlersiniz.

Doğru söylüyorsunuz ama dediğim gibi 500 çekmek zorundaymışım gibi ailem sende gitsen istanbula biz de geliriz falan diyor yani planlarını tamamen benim de istanbula gitmem üzerine kurmuşlar gibi bu yüzden de zorunda hissediyorum 500 çekmeden de istanbulda iyi bir liseye gidilmiyor ki onların istediği lise de galatasaray

Kimse dalga geçemez bundan emin olun. Hedef belirle. O hedef için çalış çabala. Hem stresin gider hem de başarınca farkı göreceksin.
hocam emin ol geçerler o yaptı sen nasıl yapamadın falan diye yakın ailem geçmese de çevremdeki çoğu insanın geçeceğinden eminim ki zaten şuan bu şehirde yaşamayı gram istemiyorum çünkü kimse bana kendi ismimle seslenmiyor tek dedikleri .....'nın kardeşi

Dostum o kadar basit bir sınav ki anlatamam. Gerçekten küçük kardeşlerime üzülüyorum. Ben LGS ilk girenlerdenim ve bizim zamanımızda şu an çalışılan bir ortam hiç olmadı herkes kendi bilgisi ve derslere çalıştığı ile giriyordu. Şu an sizler resmen üniversite sınavından beter hazırlanıyorsunuz…. Eğer dediklerime rağmen gerileceksen, sakın ilçe fen yazma(şehirden uzak) insanlar ne der diye. Başarılar dilerim.

Doğru söylüyorsunuz ama dediğim gibi 500 çekmek zorundaymışım gibi ailem sende gitsen istanbula biz de geliriz falan diyor yani planlarını tamamen benim de istanbula gitmem üzerine kurmuşlar gibi bu yüzden de zorunda hissediyorum 500 çekmeden de İstanbul'da iyi bir liseye gidilmiyor ki onların istediği lise de Galatasaray.

Hocam emin ol geçerler o yaptı sen nasıl yapamadın falan diye yakın ailem geçmese de çevremdeki çoğu insanın geçeceğinden eminim ki zaten şu an bu şehirde yaşamayı gram istemiyorum çünkü kimse bana kendi ismimle seslenmiyor tek dedikleri...'nın kardeşi.

Çevrenizdeki insanların dalga geçtiğinden eminsen kafaya takmamayı çalışabilirsin. 500 çekmek zorunda değilsin dediğim gibi meslek belirle o imkanı veren İstanbul'da bayağı lise vardır. Onlardan birine girmek için çabala. Kim bilir 350 bile yetebilir.

Bu lise sınavı gerçekten önemli değil. Asıl önemli olan üniversiteye giriş için yapılan sınavlar. Bu LGS sınavında iyi puan alırsan arkadaş ortamın ve okuyacağın okul çok lüx olur ama kötü bir puan alıp kötü bir liseye gidersen tam tersi olur. Zaten ailen iyi durumda ise hiç kafaya takma her türlü özel lisedesin. Ama açık konuşalım eğer düşük alırsan etrafındaki insanlar bir süre seni azarlayacaklar. Ama dünyanın sonu değil. Asla önemli değil diye çalışmamazlık yapma, kazanmaya çalış.

Geri
Yukarı