70.000-75.000 TL sistem toplama

Bütçe
70000

PLAYDAAY

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Uzun zamandır sırf 4K oyun oynayabilecegim bir bilgisayar almak için para biriktiriyorum. 4000 serisi ekran kartı olan ve oyunları 4K çalıştırabilecek hazır sistemlere göz attıgımda sonunda bir bilgisayar alacak kadar para biriktirdigimi düşünüyorum. Bu ara kasayı alıyorum ama monitöre para yetmiyor sanırım onu birkaç ay sonra alacağım. Bu sıra da eski monitörle idare ederim.

Gelgelelim sorunuma. İzmir'de yaşıyorum ve burada GameGaraj, İtopya gibi firmaların şubeleri bulunmuyor. Bu firmaların 4000 serisi hazır sistemlerine göz attım. Technopat'ın videolarını izledigimde bunlardan birini alabilirim diye düşünüyorum. Fakat herhangi bir arıza, parça sorunu oldugunda İzmir içinde teknik destek ve şubesi olmadıgı için kargo ile firmaya bilgisayarı ya da parçayı mı göndermem gerekecek. Kargoda çalınan bilgisayar haberleri gördükçe bu iş benim iyice kafamı karıştırır oldu.

İzmir'de Vatan ve MediaMarkt şubeleri var. Bu nedenle buralardan alabilirim diye düşünüyorum ama sitelerinde pek istedigim modeller yok.

Bilgisayar parçaları hakkında çok fazla bilgim yok. Kendim toplayım, parçaları tek tek sipariş edeyim diye düşünüyorum ama yanlış parça alıp ne yapacagımı bilmeden yarım yamalak elimde kalabilir. Sonuçta işi bilen biri degilim. Ayrıca parça olarak almak yerine hazır sistem daha ekonomik olur herhalde.

Kısacası uzun zamandır biriktirdigim parayı dogru kullanıp en dogru şekilde işimi halletmek istiyorum ama ne yapmam gerektigine karar veremiyorum. Fikir verirseniz sevinirim.

Selam arkadaşlar,
Uzun zamandır sırf 4K oyun oynayabilecegim bir bilgisayar almak için para biriktiriyorum. 4000 serisi ekran kartı olan ve oyunları 4K çalıştırabilecek hazır sistemlere göz attıgımda sonunda bir bilgisayar alacak kadar para biriktirdigimi düşünüyorum. Bu ara kasayı alıyorum ama monitöre para yetmiyor sanırım onu birkaç ay sonra alacağım. Bu sıra da eski monitörle idare ederim.

Gelgelelim sorunuma. İzmir'de yaşıyorum ve burada GameGaraj, İtopya gibi firmaların şubeleri bulunmuyor. Bu firmaların 4000 serisi hazır sistemlerine göz attım. Technopat'ın videolarını izledigimde bunlardan birini alabilirim diye düşünüyorum. Fakat herhangi bir arıza, parça sorunu oldugunda İzmir içinde teknik destek ve şubesi olmadıgı için kargo ile firmaya bilgisayarı ya da parçayı mı göndermem gerekecek. Kargoda çalınan bilgisayar haberleri gördükçe bu iş benim iyice kafamı karıştırır oldu.

İzmir'de Vatan ve MediaMarkt şubeleri var. Bu nedenle buralardan alabilirim diye düşünüyorum ama sitelerinde pek istedigim modeller yok.

Bilgisayar parçaları hakkında çok fazla bilgim yok. Kendim toplayım, parçaları tek tek sipariş edeyim diye düşünüyorum ama yanlış parça alıp ne yapacagımı bilmeden yarım yamalak elimde kalabilir. Sonuçta işi bilen biri degilim. Ayrıca parça olarak almak yerine hazır sistem daha ekonomik olur herhalde.

Kısacası uzun zamandır biriktirdigim parayı dogru kullanıp en dogru şekilde işimi halletmek istiyorum ama ne yapmam gerektigine karar veremiyorum. Fikir verirseniz sevinirim.
2X G.Skill 32GB(2x16) Trident Z5 RGB 6400mhz CL32 DDR5 Ram (F5-6400J3239G16GX2-TZ5RK)
Bios güncellemesi yapman gerekiyor:MSI PRO Z690-A WIFI Intel Z690 6400 MHz DDR5 LGA 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart Fiyatı ve Özellikleri

Son düzenleme:
4080 de kablo sorunu var diye biliyorum yanıyormuş galiba

bende takip edeyim bu konuyu 2 ay içinde elimde 70 bin civarı bir para olacak bununla güzel bir hazır sistem almayı düşünüyorum tek tek parçaları toplayıp alma imkanım yok malesef hiç anlamıyorum bu işten😅

Bende takip edeyim bu konuyu 2 ay içinde elimde 70 bin civarı bir para olacak bununla güzel bir hazır sistem almayı düşünüyorum tek tek parçaları toplayıp alma imkanım yok maalesef hiç anlamıyorum bu işten😅

Kendi konunuzu açarsanız çok daha hızlı bir şekilde cevap alırsınız hocam.

RAM stoku yok 6400 MHz gereksiz pahalı 13900k ya gerek yok.

Abi Palit marka ekran kartı alınmaz.

Alınır soğutması bir ROG gibi modellere yakın.
Ayrıca böyle bir sistem iyi olur.

Arkadaşlar eski bilgisayara 3050 bir ekran kartı ve 1 tane asus tuf gamin monitör aldım. 4000 serisinin problemleri ve konu ile ilgili bilgimin yetersiz olması sebebi ile şimdilik vazgeçtim. Eski bilgisayar ile 1080p devam edecem bir süre daha. İlerleyen zamanda konuyu tekrar hortlatabilirim. Konu ile ilgili video çektim bir tane merak eden olursa bırakıyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı