70.000 TL bilgisayar toplama

Bütçe
70000
@Tadashi00 kullanım amacınız nedir?
Monitörünüz var mı?
Anladığım kadarıyla 70k ya kadar bütçe var fakat işinizi görecek her türlü sisteme açıksınız.
Bu noktada kullanım amacınız, beklentiniz ve uzun süreli kullanım isteyip istememeniz önemli.

Toplanılan sistem eğer 70k altı olur ise monitör de almayı düşünüyorum toplayacağım sisteme uygun muhtemelen 2K çözünürlükte 4K monitöre gerek yok belki 2 adet 2K alabilirim dediğim gibi uzun süre idare etmesi parçaların birbiri ile uyumlu olması birinci önceliğim illa Intel olması da şart değil arkadaşımı ikna ettim hangisi en iyi performansı verir ise onu toplamak daha mantıklı ayrıca toplayacağım PC oyun için kullanılacak.

Attığım parçalar birbiri ile uyumlu sorun olmaz Intel'le AMD'nin eşit segmentte (7600X vs 13600K) oyun performansı birebir eşit ama AMD daha ucuz ve soket desteği var. Duruma göre 39-40K'ya 7600X 4070 Ti'de toplanabilir.

Desteğiniz için teşekkür ederim dediklerinizi not ettim.

Toplanılan sistem eğer 70k altı olur ise monitör de almayı düşünüyorum toplayacağım sisteme uygun muhtemelen 2K çözünürlükte 4K monitöre gerek yok belki 2 adet 2K alabilirim dediğim gibi uzun süre idare etmesi parçaların birbiri ile uyumlu olması birinci önceliğim illa Intel olması da şart değil arkadaşımı ikna ettim hangisi en iyi performansı verir ise onu toplamak daha mantıklı ayrıca toplayacağım PC oyun için kullanılacak.

Uzun süreli 2K oyunculuk için 7900XT daha iyi olur.
Çift 2K monitör fikriniz var ise en az 4080/7900XT almalısınız.
Hem ileriye dönük olduğu için hem de performans konusunda yer yer muadillerinin önüne geçmesinden dolayı AM5 sistem daha mantıklı olur.
Önerim 7600X/7900XT sistem ile bu 2K monitörü almanız :

Uzun süreli 2K oyunculuk için 7900XT daha iyi olur.
Çift 2K monitör fikriniz var ise en az 4080/7900XT almalısınız.
Hem ileriye dönük olduğu için hem de performans konusunda yer yer muadillerinin önüne geçmesinden dolayı AM5 sistem daha mantıklı olur.
Önerim 7600X/7900XT sistem ile bu 2K monitörü almanız:

Böyle bir sistem için IPS monitör çok mantıklı durmuyor bana sizce problem yaratmaz mı?

Böyle bir sistem için IPS monitör çok mantıklı durmuyor bana sizce problem yaratmaz mı?

IPS yerine ne düşünüyorsunuz?

65k tutuyor attığım sistem monitör olarak bu bakılabilir.

Nasıl yani?
Niye mantıklı değil?
Niye problem yaratsın, bu bütçede IPS almayacaksınızda ne alacaksınız?

Anladım teşekkür ederim ben VA panel alırım diye düşünüyordum o yüzden sormuştum.

IPS yerine ne düşünüyorsunuz?

65k tutuyor attığım sistem monitör olarak bu bakılabilir.

IPS panel oyun için uygun muydu diye düşünmüştüm VA panel tam ortada diye onu alırım diye düşünmüştüm o yüzden sormuştum.
Önerileriniz için teşekkürler.
Sanırım IPS panel monitör almak en mantıklısı olacak.

Anladım teşekkür ederim ben VA panel alırım diye düşünüyordum o yüzden sormuştum.

IPS panel oyun için uygun muydu diye düşünmüştüm VA panel tam ortada diye onu alırım diye düşünmüştüm o yüzden sormuştum.

Çizgiler eskisi gibi kesin değil, IPS VA'ya göre daha iyi renk ve gecikme değeri sunuyor, OLED alınmadıkça (ki çok pahalı)IPS'den şaşılmamalı.

Bu sistem atılan bütün sistemleri havada kadara kapar.

Fiyatını da yazsanız çok güzel olacak hocam.

Hayır sakın VA panel almak gibi bir hata yapmayın.
IPS panel çok daha kalitelidir ve görsel olarak VA dan çok daha önde.

Yeni konular

Geri
Yukarı