70.000 TL oyun geliştirme, programlama ve tasarım için laptop önerisi

Bütçe
70000₺

Sansurlu

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Bir süredir laptop almaya çalışıyorum fakat maalesef başaramadım.
İlk olarak Monster aldım, ölü piksel çıktı iade ettim. Sonra Amerika'ya yöneldim, hesaplar uymadı. Ardından Asus ROG Strix G18 G814JI-N6142 aldım, şuradaki konuda belirttiğim cızırtı sorunu sebebiyle iade ettim.

En son aynı (Asus ROG Strix G18 G814JI-N6079) bilgisayarı farklı bir satıcıdan sipariş ettim. Bugün elime ulaşan cihaz, iade ettiğim ASUS'u mumla arattı. Aynı cızırtı sorunu daha yüksek sesle bu cihazda da mevcut. Dolayısıyla bunun da iade talebini oluşturdum.

40 bin TL ile yola çıktığım bu macerada 70-75 bin TL bandına kadar bütçeyi yükselttim ama bir türlü aradığımı bulamadım.
Sosyalde açılan başlıkları 7-8 sayfa kadar okudum ve neticesinde Acer Nitro serisine bir şans versem mi diye düşünmeye başladım.

ÖZET:
  • Çok oyun oynamasam ama günceli takip etmek zorundayım.
  • Oyun geliştiricisiyim, programlamanın yanında sahne tasarımları da yapıyorum (çoğu koşulda işlemci gücü birinci önceliğim).
  • Seyahatlerim sıklaştığı için masaüstü sistem istemiyorum.
  • Maksimum 75 bin TL bütçe ayırabilirim.
  • HP Omen kesinlikle düşünmüyorum, önermemenizi rica ediyorum.
  • AMD işlemci kesinlikle düşünmüyorum, önermemenizi rica ediyorum.
Düşündüğüm cihaz, Acer Nitro Predator Helios NH.QJREY.001. Sebep: İşlemci ağırlıklı işler yaptığım için 13900HX mantıklı bir seçim olacaktır (diye tahmin ediyorum). Ayrıca bkz: Intel Core i9 13900HX vs i7 13650HX

Farklı önerileriniz varsa mutlaka bekliyorum. Acer hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarınız varsa okumaktan keyif duyarım. Yardımsız bu meseleyi halledemeyeceğim, gelin bu işi birlikte çözelim.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım aradığınız laptopu bulursunuz. Hp omen istememe sebebinizi merak ettim açıklayabilir misiniz?
Soğutma, malzeme kalitesi, ürün ömrü ve servis fayda (çözüm) oranı nedeniyle HP ve yine malzeme kalitesi ve servis fayda oranı nedeniyle DELL tercih edeceğim son markalar olur. Evet güncel ürünlerini denemedim fakat özellikle şikayet sitelerinde okuduğum yorumlar seneler önce tecrübe ettiklerimle birebir aynı. Özetle, iade süresi geçtikten sonra yaşayacağım sorunlardan korkuyorum. :)

Bu bütçeye bi MSI yakışır.
Teşekkür ederim, özellikle önerdiğiniz bir model var mı? MSI beğendiğim bir markaydı fakat Katana serisiyle yaşattıklarını çokça okuduk, bu sebeple MSI'dan da korkar oldum.

Macbook Pro neden düşünmüyorsunuz ?
Zaman zaman abuk subuk programlar kullanmam, deneysel işler yapmam gerekebiliyor. Windows’un bu konuda sahip olduğu esnekliği seviyorum. Mac tecrübem çok kısıtlı.

Güncelleme:
Tekrar selamlar, mevzu benim gözümde Acer savaşına dönüştü.
Acer Nitro Predator Helios NH.QJREY.001 vs Acer Nitro Predator Helios Neo NH.QLUEY.002

Siz hangisini önerirsiniz?
Fiyat farkı tam 20.000₺
Ucuz olanı alırsam 31” 2K harici monitör de alırım. Pahalı olanın ise işlemcisi daha iyi. Karar vermek güç. :)

Son düzenleme:
Zaman zaman abuk subuk programlar kullanmam, deneysel işler yapmam gerekebiliyor. Windows’un bu konuda sahip olduğu esnekliği seviyorum. Mac tecrübem çok kısıtlı.

Güncelleme:
Tekrar selamlar, mevzu benim gözümde Acer savaşına dönüştü.
Acer Nitro Predator Helios NH.QJREY.001 vs Acer Nitro Predator Helios Neo NH.QLUEY.002

Siz hangisini önerirsiniz?
Fiyat farkı tam 20.000₺
Ucuz olanı alırsam 31” 2K harici monitör de alırım. Pahalı olanın ise işlemcisi daha iyi. Karar vermek güç. :)
Bende evde masaüstü, laptopta huawei kullandığım için tam olarak sizin gibi yönelemedim macbook tarafına ama ekosisteme sahip olduğum için sanırım bir süre sonra yönelip kafamı 3-5 sene rahat ettireceğim gibi :) Bu arayışınızda size kolaylıklar diliyorum umarım dilediğiniz gibi bir laptop bulabilirsiniz :) Yardımcı olamasamda en azından şans dileyeyim :)
Attığınız laptoplarda bence pahalı olan aradaki fiyat farkına değer gibi gözüküyor bütçeniz bu seviyelerdeyken.

Windows laptop tarafında bu açıdan inanılmaz büyük bir tezat var; piyasada onlarca ürün var ama içlerinden Macbook gibi her kriterde 8/10 ve üzeri olan tek bir cihaz bile yok maalesef. Kısa zaman önce laptop araştırma halindeydik, bu acı gerçeğe vakıf olduk.

Aslında kalitede gidilecek yok Legion ama bu sene Legion'lar çok pahalı etiketlerle girmiş. O seriye gerçek bir alternatif de maalesef yok gibi. Her gamın ayrı bir sorunu var.

Acer'a kadar uzadıysanız en azından Helios 16'yı önereyim, Helios Neo serisi ile benzerdir ancak kasa, ekran ve tasarım açısından bi tık daha premium. Yalnız Acer'da da tepe performans için 65 dB fan sesine razı oluyorsunuz.

Windows laptop tarafında bu açıdan inanılmaz büyük bir tezat var; piyasada onlarca ürün var ama içlerinden Macbook gibi her kriterde 8/10 ve üzeri olan tek bir cihaz bile yok maalesef. Kısa zaman önce laptop araştırma halindeydik, bu acı gerçeğe vakıf olduk.

Aslında kalitede gidilecek yok Legion ama bu sene Legion'lar çok pahalı etiketlerle girmiş. O seriye gerçek bir alternatif de maalesef yok gibi. Her gamın ayrı bir sorunu var.

Acer'a kadar uzadıysanız en azından Helios 16'yı önereyim, Helios Neo serisi ile benzerdir ancak kasa, ekran ve tasarım açısından bi tık daha premium. Yalnız Acer'da da tepe performans için 65 dB fan sesine razı oluyorsunuz.

Selamlar, değerlendirmeniz için teşekkür ederim.
Lenovo bakmamıştım hiç, siz söyledikten sonra bakayım dedim ve fiyat konusunda haklılığınızı fark ettim.
Sanırım bahsettiğiniz Acer’ı alacağım.
Ek monitör ile Helios Neo mu, yoksa tek başına Helios 16 mı ikileminden sıyrılıp karar vermeye çalışıyorum. Helios 16 kasada Helios Neo özellikleri ve fiyatı olsa hiç düşünmeden alırdım. :)

Geri
Yukarı