Bileklerim ince ama zayıf değilim

Berk Chelik

Hectopat
5 ay öncesine kadar 64 kiloydum ve zayıftım bu yüzden spora başladıydım şu an 78 kiloyum boy 1.86 ona rağmen bileklerim ince genetikten kaynaklı sanırım fakat ben kalınlaşmasını istiyorum ne yapabilirim?

Haftanın 2 günü çalışıyorum hep ama gelişme olmadı hiç.
Benim de bileklerim ince. Zayıf veya hem zayıf hem yağlı olanların çoğunun bilekleri incedir. Tutuş gücünü geliştirerek bileklerin olmasa da önkolunu geliştirebilirsin. Biceps gününden sonra uygulayabileceğin wrist curl gibi egzersizle zamanla büyütebilirisn . Hatta onun için ayrı hareket yapmana bile gerek yok bence. Ben hammer curl/barbell curl yaparak da gelişti. Zaten biceps çalıştığın zaman da ön kolunun pump olduğunu da göreceksin. Lat Pull down yaparken bile strap kullanmazsan beileğinin yandığını hissedersin. Diğer kas gruplarıyla beraber gelişiyor yani.

Bilekte kas yok zaten, neredeyse hiç kalınlaşmaz. Parmak ve bilek kasları dirseğe yakın bir noktada bulunuyor.

1679315420859.png

Hocam bilekten kastınız tendonların birleşip ele dağıldığı yer ise tamamen genetik. Zira herhangi bir şekilde kalınlaştırmanız mümkün değil.Tamamen kemik kalınlığıyla ilgili.

Bilekte sadece tendon kemik ve kirişler var. Bu bölge genetik olarak kalın veya ince olabilir, yapacak pek bir şey yok.

Bu bileğini güçlendiremezsin demek değil tabii.

Geri
Yukarı