700 TL klavye tavsiyesi

onurkorukcu

Femtopat
Merhaba ortalama 700 TL bütçem var. Mekanik sessiz bir klavye istiyorum (Red veya brown Switch tarzı). Bilek desteği şart (deri olursa çok iyi olur). Outemu marka istemiyorum. Cherry MX olursa çok iyi olur. Ses tekerlekli model pek yok ama o da olursa iyi olur. Klavyeyi beğenirsem bütçeyi biraz daha artırabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum diğer başlıklara da yazdım senin için de aynısını söyleyeceğim. Switch tipi o klavyenin sessiz olduğunu göstermez. Red switch olup gerçekten aşırı sesli olan klavyeler var örnek olarak benim kullandığım klavyeyi verebilirim zaten bizzat deneyimlemesem böyle bir iddiada bulunamam. Ayrıca bence sadece Cherry ile sınırlama çünkü diğer markalar da kendi switchlerini üretiyorlar ve bazıları (örnek razer red(optik) switchler) Cherryden çok daha uzun ömür verebiliyorlar. Bunun tabi verdiğim örnekte optik olmasıyla da ilgisi vardır elbet. Ayrıca şu bilek desteği aldatmacasına gelmeyin çoğu model dandik suni deri yapıyor sonra 1 yılda şekli bozuluyor aşınıyor, ayrıca klavyenin en ergonomik kullanımı da eller havada şekilde kullanımıymış. (ben demiyorum ortopedistler diyor :)) Bilek desteğinin olayı yazı YAZMAZKEN dinlendirmek için olursa faydalı ki bence kesinlikle gereksiz bir detay bu. Şu an piyasayı bilmiyorum fakat bütçene uyan Steelseries veya Razer modellerini sana önerebilirim. Logitech asla önermiyorum bu biraz benim yaşadıklarımdan dolayı kişisel görüşüm. Ha bir de bence switchlerden sonra en dikkat etmen gereken şey kablonun çıkarılabiliyor oluşu. Razer Huntsman TE'de bu olay var mesela. Toparlamak gerekirse YouTube üzerinden SPONSOR OLMAYAN kanalların incelemelerini izle ve ses testlerini özellikle dinle red switch sessizdir algının bozulduğunu göreceksin :)

Dostum diğer başlıklara da yazdım senin için de aynısını söyleyeceğim. Switch tipi o klavyenin sessiz olduğunu göstermez. Red Switch olup gerçekten aşırı sesli olan klavyeler var örnek olarak benim kullandığım klavyeyi verebilirim zaten bizzat deneyimlemesem böyle bir iddiada bulunamam. Ayrıca bence sadece Cherry ile sınırlama çünkü diğer markalar da kendi Switch'lerini üretiyorlar ve bazıları (örnek Razer Red(optik) switchler) Cherry'den çok daha uzun ömür verebiliyorlar. Bunun tabii verdiğim örnekte optik olmasıyla da ilgisi vardır elbet. Ayrıca şu bilek desteği aldatmacasına gelmeyin çoğu model dandik suni deri yapıyor sonra 1 yılda şekli bozuluyor aşınıyor, ayrıca klavyenin en ergonomik kullanımı da eller havada şekilde kullanımıymış. (ben demiyorum ortopedistler diyor :)) Bilek desteğinin olayı yazı YAZMAZKEN dinlendirmek için olursa faydalı ki bence kesinlikle gereksiz bir detay bu. Şu an piyasayı bilmiyorum fakat bütçene uyan SteelSeries veya Razer modellerini sana önerebilirim. Logitech asla önermiyorum bu biraz benim yaşadıklarımdan dolayı kişisel görüşüm. Ha bir de bence Switch'lerden sonra en dikkat etmen gereken şey kablonun çıkarılabiliyor oluşu. Razer Huntsman TE'de bu olay var mesela. Toparlamak gerekirse YouTube üzerinden SPONSOR OLMAYAN kanalların incelemelerini izle ve ses testlerini özellikle dinle Red Switch sessizdir algının bozulduğunu göreceksin :)

Model tavsiyeniz var mı peki?

Kendi kullandığım model Razer Huntsman TE. Bunun dışında bir model kullanmadığımdan söylemem pek doğru olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı