7000-7500 TL i7 6700K Sistem Toplama

FearlessPunch

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle abilerim kardeşlerim sistem toplayacağım. 7000-7500 TL arası parçaları belirledim fakat bir sıkıntı çıkar mı? Parçalar uygun mu? Kararsız kaldım. Size danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem ;
İşlemci : Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
İşlemci Soğutucusu : XIGMATEK SYCLLA 120 EN8620 240MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Ekran Kartı : MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Anakart : MSI Z170A GAMING PRO CARBON Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) Anakart
SSD : Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
HardDisk : WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache Harddisk
Ram : CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15 Dual Kit Ram
Kasa&Psu : XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Sistem Ortalama 7254 TL ediyor.
1)Sizce darboğaz yapar mı ?
2)Kasa ve PSU sizce iyi mi ?
Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Konuyla ilgilenenler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz söz konusu bile değil.

İşlemciyi Vatan Bilgisayar'dan alarak büyük zarara giriyorsun. Aynı işlemciyi INTEL SKYLAKE İ7 6700K 4.0GHZ 8MB VGA 1151P 200 TL daha ucuza alabilecekken hem de.

Ram için yine çok fazla para veriyorsun. 16 GB ram'in oyun amaçlı kullanılan sistemlerde günümüz ve yakın gelecekte gayet yeterli olacağını düşünürsek dörtlü kit ram alarak 313 TL'ye ram ihtiyacını kapatabilirsin. Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 2666MHz CL13 1.35V XMP Ram

Kasa yine pek garantilik, servislik olan bir parça değil. Aerocool Aero 800 0w Kasa - AE-AERO800 Kasa Bu kasayı alıp yanına CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI bu güç kaynağını alırsan son derece yeterli olur. Fazlasına ihtiyacın yok. Verdiğim kasaya alternatif olarak Dark N10 da tercih edebilirsin.

1)Bence darboğaz söz konusu değil.
2)Technopat ekibi buna benzer bir sistem toplamıştı.Kasa psu tercihlerine göz atabilirsin. GTX 1070 Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat
3)Bence Hdd yi 7200 rpm yapmalısın.
Yorumun için teşekkür ederim dostum. Hdd konusunu dikkate alacağım.

Darboğaz söz konusu bile değil.

İşlemciyi Vatan Bilgisayar'dan alarak büyük zarara giriyorsun. Aynı işlemciyi INTEL SKYLAKE İ7 6700K 4.0GHZ 8MB VGA 1151P 200 TL daha ucuza alabilecekken hem de.

Ram için yine çok fazla para veriyorsun. 16 GB ram'in oyun amaçlı kullanılan sistemlerde günümüz ve yakın gelecekte gayet yeterli olacağını düşünürsek dörtlü kit ram alarak 313 TL'ye ram ihtiyacını kapatabilirsin. Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 2666MHz CL13 1.35V XMP Ram

Kasa yine pek garantilik, servislik olan bir parça değil. Aerocool Aero 800 0w Kasa - AE-AERO800 Kasa Bu kasayı alıp yanına CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI bu güç kaynağını alırsan son derece yeterli olur. Fazlasına ihtiyacın yok. Verdiğim kasaya alternatif olarak Dark N10 da tercih edebilirsin.
Yorumun için teşekkürler dostum. Dostum hayatımda bilgisayar toplamadım. Parçaları bilerekten vatandan alıyorum parçaları ordan alınca topluyorlar o yüzden vatan biligisayardan önerdiğin bir psu ve bir kasa varsa söylermisin ?

Yorumun için teşekkürler dostum. Dostum hayatımda bilgisayar toplamadım. Parçaları bilerekten vatandan alıyorum parçaları ordan alınca topluyorlar o yüzden vatan biligisayardan önerdiğin bir psu ve bir kasa varsa söylermisin ?
En azından işlemciyi daha ucuz bir yerden almanı öneririm. İşlemciyi vatandan almasan bile o kadar parça alacaksın illaki montaj yapacaklardır. Vatandan alacaksan eğer kasa olarak bunu CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA alabilirsin. Gene içindeki güç kaynağı sana önerdiğim ile aynı.

Teşekkür ederim dostum. Peki sence işlemci soğutucusu iyimi?
İlk defa bugün gördüm bu soğutucuyu. Soğutucunun ismini yazınca birkaç benchmark videosu çıkıyor. Biraz baktım fena sayılmaz denebilir. Aşağıdaki video da bir arkadaş aynı işlemciyle 70 dereceyi geçmiyorum oyunlarda demiş bence alınabilir. Daha üst seviye birşey istersen CORSAİR CW-9060025-WW HYDRO SERİSİ H100İ V2 YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ buna da bakabilirsin. Vatandan alma yalnız bunu düşünürsen. Yaklaşık 160 lira daha pahalı. He çok gerekli mi, bence değil 5 GHz'e yakın seviyelere overclock yapmayacaksındır zaten muhtemelen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk defa bugün gördüm bu soğutucuyu. Soğutucunun ismini yazınca birkaç benchmark videosu çıkıyor. Biraz baktım fena sayılmaz denebilir. Aşağıdaki video da bir arkadaş aynı işlemciyle 70 dereceyi geçmiyorum oyunlarda demiş bence alınabilir. Daha üst seviye birşey istersen CORSAİR CW-9060025-WW HYDRO SERİSİ H100İ V2 YÜKSEK PERFORMANSLI SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ buna da bakabilirsin. Vatandan alma yalnız bunu düşünürsen. Yaklaşık 160 lira daha pahalı. He çok gerekli mi, bence değil 5 GHz'e yakın seviyelere overclock yapmayacaksındır zaten muhtemelen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pekala kardeşim önerilerin için teşekkür ederim. Son bir sorum bulunmakta şimdi ben i7 6700k yı aldım ilerde overclok yapıcam şimdi sen bana sıvı soğutmayımı tercih edersin yoksa hava soğutmasınımı? Genelde internette böyle işlemciler için sıvı soğutma kullanıyorlarda kafam karıştı biraz.

Pekala kardeşim önerilerin için teşekkür ederim. Son bir sorum bulunmakta şimdi ben i7 6700k yı aldım ilerde overclok yapıcam şimdi sen bana sıvı soğutmayımı tercih edersin yoksa hava soğutmasınımı? Genelde internette böyle işlemciler için sıvı soğutma kullanıyorlarda kafam karıştı biraz.
Hava soğutma ama nasıl bir hava soğutma önce ona bakmak lazım. Overclock yapmayacaksan Cooler Master Hyper 212 Evo ya da Hyper 612'de gayet işini görebilir. Bunun dışında vatan bilgisayarda yok fakat Noctua markasının 6 bakır borulu kule tipi hava soğutmaları var. Onlarda çok güzel iş görür. Ama 240 mm radyatörlü sıvı soğutma sana daha soğuk bir işlemci sunacaktır diye düşünüyorum.

Hava soğutma ama nasıl bir hava soğutma önce ona bakmak lazım. Overclock yapmayacaksan Cooler Master Hyper 212 Evo ya da Hyper 612'de gayet işini görebilir. Bunun dışında vatan bilgisayarda yok fakat Noctua markasının 6 bakır borulu kule tipi hava soğutmaları var. Onlarda çok güzel iş görür. Ama 240 mm radyatörlü sıvı soğutma sana daha soğuk bir işlemci sunacaktır diye düşünüyorum.
Anladım dostum. Zaten sistemi oyun ve render amaçlı kullanacağım. Tavsiyelerine uyacağım peki ben ilerde bir ekran kartı daha alıp sli yaparsam 650w yetermi bana sence yoksa güç kaynağınada biraz yatırım yapmalımıyım?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı