73 hafız videosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İslam 4 kadın ile evlenmeyi engellemez, isteyen kişi 4 kadına da eşit davranabilirse evlenebilir, kadına şiddet için de nisa 34'e bakabilirsin. Daha fazla konu dışına çıkmayalım, bu konuları konuşmak istersen konu aç orada konuşalım.

Nisa 34'te kadın dövme ile ilgili bir emir yoktur bu yanlış anlaşılmadır.

Ben bu videonun yorumlarına bitiyorum, millet bayağı dalga geçmiş, biraz da isyan etmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

puhahahaha
Laikliğe karşı bir meydan okuma olarak görüyorum.

Din; insan ve tanrısı arasındaki kutsal bağdır. Bunu kutlamak da neyin nesidir?
Dindeki özel günleri kutlamanın ne sorunu var. Benim için özel bir günü kutlamanın nesi yanlış. Kutlamalar bağlı olduğu kavramın mensupları tarafından özel bir şeyi hatırlamak, unutmamak için veya özel bir olay için yapılır. Eğer benim için önemli bir şey varsa bunu dışarı vurabilmeliyim. Din özgürlüğünden sonra ifade özgürlüğünede mi karışır oldun?

Ayrıca Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde yetişen hafızların nerede, neden ve kime hizmet etmek için yetiştirildiğini sen de, ben de çok iyi biliyoruz.
O zaman en iyisi biz insanların hafız olmasına ve dini için bir şey yapmasına karışalım. Ne de olsa kesinlikle bir tarikata katılır FETÖcü olur çıkar. Bazı insanların hataları için tüm insanların özgürlüklerini ellerinden alalım. En iyisi biz bilimi de yasaklayalım. Ne de olsa atom bombası Einstein'ın buluşunun kötü bir tarafa çekilmesiyle tasarlanmıştı. Hepimiz bu bütün yapılan buluşların nereye gideceğini biliyoruz(!)

Konuyu din özgürlüğüne çekiyorsun... Sizin din özgürlüğü dediğiniz şey arap olmak.
Dinin Arap gelenekleri olduğunu mu zannediyorsun. Ee tabii dini sokakta anlatılan kulaktan dolma bilgilerle öğrenip "Acaba bu işin aslı ne?" diye araştırmazsan olacağı bu. Ahmet Yesevi gibi birçok insandan bihaber durumdayken neyi savunuyorsun?!

Arkadaşım şeriat dediğin şey senin dininin zaten bir parçası. Onlar senden çok daha iyi ve gerçek Müslüman'lar olduğu için böyle bir amaçları var. Şu konuları ayrıştırmayı bırakın artık. Madem kendinize Müslüman diyorsunuz işinize gelen kısımları kabul edip işinize gelmeyen kısımları atlamayın dinde böyle ya da okuyun araştırma yapın düzgün.

Ben Müslüman değilim ve yorumun çok aptalca görünüyor, inanamazsın. Türkiye laik yönetime sahip bir cumhuriyettir. Herkes istediği dine mensup olabilir ve yasalar çerçevesinde istediği gibi dini etkinliklerini yapabilir. İslam'la ilgili bir etkinlik yapıyorsun, o zaman şeriatte istemelisin gibi saçma bir şey yok. O zaman Avrupa ülkelerini de kiliseler yönetsin. Oradakiler Hristiyan değil mi?

Ben Müslüman değilim ve yorumun çok aptalca görünüyor, inanamazsın. Türkiye laik yönetime sahip bir cumhuriyettir. Herkes istediği dine mensup olabilir ve yasalar çerçevesinde istediği gibi dini etkinliklerini yapabilir. İslam'la ilgili bir etkinlik yapıyorsun, o zaman şeriatte istemelisin gibi saçma bir şey yok. O zaman Avrupa ülkelerini de kiliseler yönetsin. Oradakiler Hristiyan değil mi?

Daha saçma o zaman. Müslüman değilsin ama senin yaşamına ve varlığına son verilmesini emreden bir dinin örgütlerinin oluşumunun serbest olmasını istiyorsun.

Daha saçma o zaman. Müslüman değilsin ama senin yaşamına ve varlığına son verilmesini emreden bir dinin örgütlerinin oluşumunun serbest olmasını istiyorsun.
Bana Müslüman olmayanları öldür diyen tek bir ayet göster. Daha Kur'an mealini baştan sona okumadan din üzerinden atıp tutuyorsun. Bilgin olmadığı konularda konuşmazsan bilgi kirliliği oluşmaz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı