7500 TL 720p 60 Fps Yayın Odaklı PC Toplama

Ya kocaman yazmışım "Hyper-threading desteklemeyen işlemci ile olmaz." diye. 4790K Hyper-threading'e sahip mi? Sahip. Yani ne anlam çıkıyor buradan? Tabii ki yayın yapabilir. Herhangi bir i5 sahip mi? Hayır. Peki ya 9700K? Hayır. O yüzden 9700K, 2700X'e (hatta 8700K'ya bile) göre daha geride yayın, render vb. işler söz konusu olduğunda. i5'i saymıyorum bile.

9700K konusuna gelirsek neyin yayını, hangi ayarlar? The Division, Rainbow Six: Siege gibi oyunlarda 3 saatlik 720p60 4000 bitrate yayında bir kere bile drop yemeyeceğine emin misin? Yemesen bile oyundaki FPS'in, 2700X'te düşeceğinden daha fazla düşer. Veriler ortada, fanboyluğun anlamı yok.

Şunu da ekleyeyim, i5 bir işlemci alınıp ekran kartından yayın verilebilir. Özellikle RTX kartlarda NVENC kalitesi ve performansı gerçekten güzel. Ama onun için uzun ömürlülükten vazgeçilir mi, bilinmez.

Konumuz Cs Go idi nereye geldik. 9700K 5 saat PUBG yayını yaptım. 720p60 3000 bit, isterseniz sizinle bir daha deneyebiliriz. Silmeseydim hala videosu yayında olacaktı. Maalesef sildim.
Amaç sadece CS:GO yayını yapmak ise Intel büyük fark atıyor. Tecrübe etmiş biri olarak bunu söylüyorum.
Sonunda beni anlayan bir arkadaş. Cs Go da 100 150 FPS'den fazla farkediyor. Cs Go tecrübem var 4000 küsür saat. Yayın tecrübemde var çok olmasa da.

9700K 5 saat PUBG yayını yaptım. 720p60 3000 bitrate.
PUBG ile saydığım oyunlar bir mi şimdi?.. Ayrıca hayır; konumuz "CS:GO" değil, yayın odaklı bir sistem toplamaydı.

Ben de silmeseydim 7700K ile Rainbow 6'de ve The Division'da yediğim güzel güzel frame dropları atardım fakat ben de sildim işte...

Tecrübeden de bahsedecek olursak çok detaya girmeden söyleyeyim, aşağı yukarı 7000 saat CS:GO, 700-800 saatlik de bir yayın tecrübem var (3 sistem değiştirdim o sırada). Evet, CS'de FPS önemli. Evet, CS'de FPS arttıkça input lag düşüyor ve akıcılık artıyor fakat işin içine x264 üzerinden yayın girdiğinde hangi işlemci hangi FPS değerlerini veriyor? i5 bir işlemci yayın olmadığında daha fazla verir, evet... Buraya kadar yazıp, yıldım. Video atıyorum direk.
CS:GO bölümü 4. dakikada başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yayın tek bilgisayardan yapılacak ise ryzen çok daha ideal olur. Belki i7 8700 ile daha yüksek fps alırsınız ama izleyiciler daha kötü kalitede yayın izler. Bunu Kanada'lı bilgisayar kurdu arkadaşlar çok derin bir şekilde inceledi ve kesinlikle ryzen yayın için çok daha iyi.

PUBG ile saydığım oyunlar bir mi şimdi?.. Ayrıca hayır; konumuz "CS:GO" değil, yayın odaklı bir sistem toplamaydı.

Ben de silmeseydim 7700K ile Rainbow 6'de ve The Division'da yediğim güzel güzel frame dropları atardım fakat ben de sildim işte...

Tecrübeden de bahsedecek olursak çok detaya girmeden söyleyeyim, aşağı yukarı 7000 saat CS:GO, 700-800 saatlik de bir yayın tecrübem var (3 sistem değiştirdim o sırada). Evet, CS'de FPS önemli. Evet, CS'de FPS arttıkça input lag düşüyor ve akıcılık artıyor fakat işin içine x264 üzerinden yayın girdiğinde hangi işlemci hangi FPS değerlerini veriyor? i5 bir işlemci yayın olmadığında daha fazla verir, evet... Buraya kadar yazıp, yıldım. Video atıyorum direk.
CS:GO bölümü 4. dakikada başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin yorumlarından sonra düşündüm. Yüzde 80 siz haklısınız. Yüzde 20 ben haklıyım.

Ryzen 7 1700 ile yayın + CSGO ve PUBG oynayabiliyorum. Ryzen 2600 2600x 2700 2700x ile çok daha iyi oynar tek çekirdekte bir tık daha iyi hale geldi 2. nesilde.

Yayın yapacağını düşünürsek Ryzen alması daha mantıklı inanılmaz FPS farkları olmuyor.
Tek çekirdek performansda intel iyidir. Yinede 20 30 FPS belki fazla alır ama yayın işin içine girince ryzen derim.
@Silinen üye' nin öneriside güzel . Çekirdek performansı alabileceği sistemlere yönelmeli. 2. PC varsa gerek yok i5 8400 RTX2060 2070 mantıklı olur. 1080p oyunlarda temiz.

şu anki sisteminiz nedir ?
Merhabalar ben 720p 60 FPS yayın yapmak istiyorum. Ve yakında 4 ya da 5 mbps upload hızım olacak. Bütçem 7500₺ ve bunun için 144 Hz monitör de olacaktır. Ve sadece CS:GO oynayacağım. Ve bitrate hızını akıcı olması ve pikselleşme olmayacak şekilde bana yazabilirseniz çok minnettar kalırım. Şimdiden Teşekkürler.
merhabalar kardeşim naptın topladınmı sistemini ?

Son düzenleme:
:) CS:GO' da 280/320 arası değişiyor.
PUBG 100/140 arası oluyor. Yoğunluğa göre -100 FPSler görüyorum ama akıcılıkta genel anlamda sorun yok.

Elimdeki kartı satıp GTX 1660 Tİ veya RTX 2060 a geçme düşüncem var. çok değer kaybetmeden elden çıkarıp güncel sistemlere geçmeli her zaman :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı