768MB RAM'li bilgisayar için Linux distro önerisi

Garip cidden. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Donanım eski olduğundan uyumsuzluk yapıyor büyük ihtimal. Başka bir distro denemekte fayda var.

İnternet sorunum olmasa deneyeceğim hocam. İnternetim kısıtlı olduğu için giriyorum bu uğraşlara. Yoksa direk başka bir distro deneyeceğim. Diğer WM lerden birini kurmayı deneyeceğim. Sizi daha fazla uğraştırmak istemem. İnternette aynı şekilde bulabilirim galiba nasıl kurulacağını. İlginiz için teşekkürler hocam.

İnternet sorunum olmasa deneyeceğim hocam. İnternetim kısıtlı olduğu için giriyorum bu uğraşlara. Yoksa direk başka bir distro deneyeceğim. Diğer WM lerden birini kurmayı deneyeceğim. Sizi daha fazla uğraştırmak istemem. İnternette aynı şekilde bulabilirim galiba nasıl kurulacağını. İlginiz için teşekkürler hocam.
Bir şey değil hocam. Şu an olan şey WM ile ilgili değil aslında X.org ile ilgili. Yani hiçbir WM çalışmaz şuan. Kusura bakmayın, hiç böyle bir hata almadığımdan nasıl çözüleceği hakkında pek bilgim yok :(

Bir şey değil hocam. Şu an olan şey WM ile ilgili değil aslında X.org ile ilgili. Yani hiçbir WM çalışmaz şuan. Kusura bakmayın, hiç böyle bir hata almadığımdan nasıl çözüleceği hakkında pek bilgim yok :(

X.org yerine kullanabileceğimiz başka birşey yok mudur hocam?

Wayland var ama Nvidia kartım olduğundan hiç kullanmadım.
Nvidia kartlarda çalışmıyor. Sizin bilgisayarda bir ihtimal çalışabilir.
Sway gibi bir WM kullanırsınız.

Deniyorum hocam. Tekrar ilginiz için sağ olun.

Sonucu bildirir misiniz?

Hocam şu anda kuruyorum. Şuanlık stabil gibi. Biraz kasma var ama galiba kullandığım usb bellekten dolayı. Kurulum bitince sizi bilgilendireceğim hocam. İyi akşamlar.

Sonucu bildirir misiniz?
Hocam sistemin açılması biraz sürüyor. Ama önceden kullandığım Zorin Os Lite'dan daha hızlı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir işlem yaparken Cpu 2 saniyeliğine 100 oluyor sonra düzeliyor. Benim için gayet akıcı şuanlık. Ram konusunda herhangi bir sorunu yok. İşlemcim: İntel Pentium M740.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı