8 ayda 10 kilo almak iyi mi?

aahqt47763

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Asus Tuf Gaming Nvidia GeForce RTX 3070 OC Edition 8 GB
Anakart: Asus Prime Z690-PLUS DDR4
İşlemci: Intel Core i7-13700KF
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB
RAM: XPG Spectrix D50 2x16 3600Mhz
Güç kaynağı: Cougar GEX850 850W 80 Plus Gold
Depolama: Samsung 1TB 980 PRO NVMe M.2 SSD
Meslek
Berber
8 ayda 10 kilo aldım iyi mi?

Kaç kilo olduğunuza bağlı.

50 kilo dan 60 kiloya.

8 ay önce başlamıştım zaten spora 50 kiloydum o günden bugünede hala devam ediyorum 60 kiloyum şimdi.
Boy kaç? bende 62 kilolarda başlamıştım şimdi 86 kiloyum güzel kütle koydum 1 yılda. Her ay 1.5-2 kilo almak iyidir devam ettiğin sürece daha da kütle koyarsın rahat şekilde.

Boy kaç? bende 62 kilolarda başlamıştım şimdi 86 kiloyum güzel kütle koydum 1 yılda.
1.80 ama yavaş kilo aldığımı düşünüyorum yani tabii ki temiz kütle koymak istiyorum ama fazla yavaş geldi bana normal mi.

1.80 ama yavaş kilo aldığımı düşünüyorum yani tabii ki temiz kütle koymak istiyorum ama fazla yavaş geldi bana normal mi.
Ne kadar yediğine ve antrenmanına göre değişir, ben ilk 5-6 ayda 62 den 73 lere çıkmıştım zaten iskelet gibi olduğum için yağlanma olmamıştı. Ama belirli bi kilodan sonra yediklerine dikkat edilmesi lazım yoksa kolay yağlanılabilir. O yüzden eskisi gibi her şeyi ye kafasında değilim sağlıklı kilo almaya çalışıyorum. Senin için bi 15 kilo daha alman ideal olabilir istediğin vücut şekline göre de değişir tabi ki. Ayda 2 kilo alsan 5 aya 70 olursun.

Ne kadar yediğine ve antrenmanına göre değişir, ben ilk 5-6 ayda 62 den 73 lere çıkmıştım zaten iskelet gibi olduğum için yağlanma olmamıştı. Ama belirli bi kilodan sonra yediklerine dikkat edilmesi lazım yoksa kolay yağlanılabilir. O yüzden eskisi gibi her şeyi ye kafasında değilim sağlıklı kilo almaya çalışıyorum. Senin için bi 15 kilo daha alman ideal olabilir istediğin vücut şekline göre de değişir tabi ki. Ayda 2 kilo alsan 5 aya 70 olursun.
Bak bunu demen iyi oldu bende ne yesem yağlanmıyorum sonuçta diyip yiyordum abur cubur vs. yavaştan kesme vakti geliyor o zaman. Antrenmanlarım iyi yani ağırlıklarım yavaş yavaş artıyor, hareketleri düzgün yapıyorum onlardada sorun yok. Yemekte biraz sorun var kalori veya makro hesaplarını yapmasını bilmiyorum. Birde kahvaltı ile hiç aram yok şöyle kısa özet geçeyim sana. Sabah 1 tabak makarna mecbur birşey yemem lazım, öğlen evde ne varsa 1,5 tabak en az yiyorum, akşamüstü ciğer nohut pilav yiyorum büyük bi tabak, akşam antrenman öncesi tam ekmek tavuk yerim gelince de 1 tabak makarna veya pilav. Genel de hep böyle ama değiştirmeyi düşünüyorum şimdi yetersiz kalıyor artık.

Bak bunu demen iyi oldu bende ne yesem yağlanmıyorum sonuçta diyip yiyordum abur cubur vs. yavaştan kesme vakti geliyor o zaman. Antrenmanlarım iyi yani ağırlıklarım yavaş yavaş artıyor, hareketleri düzgün yapıyorum onlardada sorun yok. Yemekte biraz sorun var kalori veya makro hesaplarını yapmasını bilmiyorum. Birde kahvaltı ile hiç aram yok şöyle kısa özet geçeyim sana. Sabah 1 tabak makarna mecbur birşey yemem lazım, öğlen evde ne varsa 1,5 tabak en az yiyorum, akşamüstü ciğer nohut pilav yiyorum büyük bi tabak, akşam antrenman öncesi tam ekmek tavuk yerim gelince de 1 tabak makarna veya pilav. Genel de hep böyle ama değiştirmeyi düşünüyorum şimdi yetersiz kalıyor artık.
FatSecret uygulamasında hesaplamak çok kolay, sadece hesaplarken pişmiş değil çiğ değerlerden hesaplaman lazım. 100 tl ye mutfak tartıları oluyor ben onlardan almıştım pirinci makarnayı tavuğu falan çiğ tartıp pişiriyorum. 3000 kalori almak için şöyle bir düzen yapabilirsin; 500 gr pirinç ya da makarna, 350 gr tavuk, 600 gr patates haşlaması ya da fırında. Bunlar yaklaşık 2800 kalori falan yapıyor geri kalanında da 2-3 muz yersin 3000 kaloriye tamamlarsın. Şurada yanılgıya düşebilirsin hesaplamak için makarna kalori yazdığında 100 gramı 120 kalori çıkıyor bu pişmiş değerlere göre hesaplanmış hali. 100 gr çiğ makarna pişince büyür ve gramı 3-4 katı artar. O yüzden uygulamada hesaplarken makarnanın ya da pirincin markasını yazarsan örnek (Osmancık Pirinç, Filiz Burgu Makarna vb.) çiğ değerleri görebilirsin.

Geri
Yukarı